Михайло Романкевич: «Медаль першості Європи — це успіх»

1915 0

Першість Європи з боротьби дзюдо серед кадетів 2-4 липня пройшла у голландському Роттердамі. Змагалися спортсмени з 39 країн. У складі збірної України вдруге поспіль виступала представниця рівенського клубу «Олімпійські надії» Ганна Василевич. Минулого року Аня неочікувано для багатьох на кадетській першості стала чемпіонкою. Цього разу вона виступала в трішки вищій ваговій категорії — до 44 кг і привезла до Рівного європейську «бронзу».

Першість Європи з боротьби дзюдо серед кадетів 2-4 липня пройшла у голландському Роттердамі. Змагалися спортсмени з 39 країн. У складі збірної України вдруге поспіль виступала представниця рівенського клубу «Олімпійські надії» Ганна Василевич. Минулого року Аня неочікувано для багатьох на кадетській першості стала чемпіонкою. Цього разу вона виступала в трішки вищій ваговій категорії — до 44 кг і привезла до Рівного європейську «бронзу». — На шляху до півфіналу Аня здобула три перемоги, — розповідає керівник «Олімпійських надій» Михайло Романкевич. — Причому у третьому поєдинку вона виграла у француженки, якій перед цим на турнірах у Франції та Польщі програвала. Після цієї перемоги ми думками були вже у фіналі, разом з тим недооцінивши спортсменку з Англії, з якою мала бути зустріч у півфіналі. Англійка вдало провела прийом, після чого Аня так і не змогла відігратись. У поєдинку за третє місце Василевич перемогла німкеню, з якою минулого року боролася у фіналі. — Після золотої медалі «бронза» — це невдача? — У будь-якому разі медаль першості Європи — це успіх. Хоча на цьому рівні головне завдання — не загубитися. Якби вона, вигравши «золото», на наступній першості була звичайним туристом, то це була б невдача. А так Аня на виду, коли людина постійно досить вдало виступає на юнацьких змаганнях, їй потім психологічно легше перейти на доросле татамі. Вважаю, що рівенському дзюдо вже час подумати не тільки про Параолімпійські, але й про Олімпійські ігри, зараз ми до цього йдемо. — Що скажете про інших вихованок, зокрема Ольгу Суху? — Ольга зараз активно готується до молодіжного чемпіонату світу, що у жовтні пройде в Будапешті. Найближчим важливим стартом є Параолімпійські ігри в Афінах, на яких виступатиме Олександр Помінов. За допомогу в підготовці та участі в змаганнях клуб «Олімпійські надії» висловлює подяку спорттовариству «Україна», Палацу дітей та молоді, управлінню фізкультури та спорту.