На Лебединці встановили лавки від Булки

2364 0

Ми у соцмережах:

На Лебединці встановили лавки від Булки

Дивні лавки з'явились за ці вихідні на сходах у парку біля краєзнавчого музею. Дехто навіть припускав, що то, мабуть, хтось викинув старі меблі…

Лавки Підприємець Булка ще хоче облаштувати біля лавок дві невеличкі велопарковки, поставити смітнички, стенд для афіш, вказівник на туристичні стежки Рівного, а також забезпечити місце швидкісним Інтернетом та відеокамерами. А ще — зробити на сходах пандуси для дитячих візочків та інвалідних візків, насадити квітів і трави. У майбутньому на цьому майданчику планують проводити різноманітні заходи: міні-фестиваль вуличних мистецтв, відкритий театр, кінопокази, вуличні танці, літературний майданчик просто неба. Ну і, звичайно ж, зручно тут буде й випити кави, яку варить у своїй автокав'ярні підприємець Булка — хто б сумнівався. Але як тільки проект, гарно вималюваний на папері дизайнером, потрапив до рук комунальників, які почали його втілювати в життя, то невпізнанно змінився. А самі автори проекту, запитаєте, куди дивились? Нагадаємо — гроші ж то не їхні, а бюджетні. Володимир Булка, підприємець: — Я є тільки одним з авторів проекту. Дизайн громадського простору біля музею розробляла дизайнерка Оксана Іванова. Ескіз був погоджений на комісії міської ради, за нього проголосували у 2016 році, він пройшов відбір. Реалізовувати проект почали наприкінці 2017 року не з нашої вини, а через замовника — міське управління житлово-комунального господарства. Як пояснив його начальник Ярослав Сахнюк, у відомства на виконанні перебуває багато проектів, воно просто «завалене» роботою, тож наш почали реалізовувати тільки зараз. Я попросив його, щоб принаймні встановлювали лавочки не взимку, а навесні. Він пообіцяв, що вони зберігатимуться на складі і над проектом почнуть працювати в березні. Уявіть собі моє здивування, коли тиждень тому побачив, що лавки вже стоять. Причому вони мають не такий вигляд, як задумувалося. По-перше, не ті кольори, по-друге, не ті матеріали. Проектом було передбачено виготовлення лавок з використанням HPL-панелей — таких, які використовуються в мережі McDonalds. Вони мають більш презентабельний вигляд, зроблені з якіснішого та надійнішого матеріалу, аніж фанера. Проте підрядник, якого обрало управління ЖКГ міста, при зустрічі повідомив, що з HPL-панелями не працює, а тільки з водостійкою фанерою. З неї й виготовляли лавки, які ви сьогодні бачите. простир биля музею буде

Таким уявляє собі в майбутньому це місце один з авторів проекту Володимир Булка

Вплинути на замовника робіт і підрядника, як автори проекту, ми не можемо — в положенні про громадський бюджет не вказано жодних механізмів впливу. Нам тільки пообіцяли, що все інше, що заплановано ще тут встановити, зроблять вже навесні. Володимир Хомко, міський голова Рівного: — Я вже в курсі ситуації з лавками. Ось вам і «Прозорро» вилізло. Але якщо проектом було передбачено інші матеріали, ніж ті, з яких були виготовлені лавки, то за це передбачена кримінальна відповідальність. Дав доручення, щоб розібралися, які саме матеріали були заплановані в проекті. Якщо виясниться, що п. Сахнюк не проконтролював це та поставив свій підпис на акті виконаних робіт, де вказані інші матеріали, він заплатить збитки зі своєї кишені. А є ще технагляд, який теж ставить свій підпис. Може бути кримінальна справа. Але чому ініціатор проекту стояв осторонь і нічого не робив? Ось цього я зрозуміти не можу. Через такі проблеми з громадськими проектами я й пропоную, щоб було змінено положення про громадський бюджет і самі автори проектів відповідали за їхнє виконання. Ми готові віддати їм тих 10 мільйонів, передбачених на громадські проекти. Хай самі роблять, а не критикують. Ярослав Сахнюк, начальник управління житлово-комунального господарства міста: — Дизайн лавок та виконані роботи з їхнього встановлення повністю відповідають пропозиціям авторів проекту, які скопіювали його з аналогічного проекту, що реалізований в Івано-Франківську. Ось погляньте, в проекті чітко написано: водостійка фанера (демонструє документ. — Ред.). Ніяких змін ми до нього не вносили. Ми пропонували авторам проекту виготовити лавки з більш стійкого і надійного матеріалу — пластику. Проте він подорожчав би на 30-40%, вони би не влізли в кошторис, тому самі відмовилися. Лавки ми навмисне виставили в цю пору року, щоб побачити, наскільки матеріал, з якого вони зроблені, витримує складні погодні умови. Якщо вони перестоять зиму, це дасть зрозуміти, що впровадити цей проект в життя — цілком реально.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також