Щасливе
Електронна передплата газети
☰ РОЗДІЛИ
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна

Ви часом не знаєте, чим нині займається партія конкретних справ? Ні, я не «приколююсь», у нас насправді є така партія. Вона навіть набрала щось на останніх місцевих виборах і провела до цих рад своїх людей. Не пригадуєте? Кажете, що «конкретними справами» займається кожен, навіть коли спить — чим не конкретна справа?

«Хірург» вийшов на полювання


Уявіть собі — ви цілий рік мріяли про відпустку, щоб розслабитися та порибалити на улюбленому озері. І ось ви мандруєте власним автомобілем до точки призначення, виставивши руку у вікно, та насолоджуєтесь потоком прохолодного повітря, що потрапляє до вас у салон. Але раптом вам телефонують і наказують повертатися, адже сталося звіряче вбивство, яке потрібно розслідувати. Так і було з Томасом Муром — детективом відділу кримінальних злочинів.
 

В міській лікарні міняють суглоби

26-2-2009

Операції із заміни суглобів вже десять років успішно роблять у Рівненській центральній міській лікарні. Такий вид хірургічного втручання відносно новий для нашої країни, а за складністю фахівці їх прирівнюють до операцій на відкритому серці. Втім, рівненські медики з гордістю констатують — більшість проведених артрологічних операцій були успішними. Сьогодні зі штучними суглобами, поставленими в Рівному, ходять більше двох сотень колишніх пацієнтів міської лікарні. Ця кількість могла б бути значно більшою, — переконаний завідувач відділення артрології та відновного лікуванння Рівненської ЦМЛ Георгій Чехович. На заваді планам лікарів — відсутність грошей.

— Ми успішно освоїли заміну кульшового (тазостегнового) та колінного суглобів, — розповідає пан Чехович. — Здебільшого такі операції проводяться пацієнтам, які страждають на захворювання суглобів або мають їхні механічні ушкодження. На жаль, провести такі операції усім одразу пацієнтам, які їх потребують, ми не можемо. Закуповуються штучні суглоби централізовано з державного бюджету. А фінансування цього напрямку досить обмежене. За рік ми можемо провести за державні кошти всього 5-10 таких операцій. Тому сьогодні серед пацієнтів існує черга на державне забезпечення. Приблизно 20 чоловік. Загальна ж кількість таких операцій, яку проводять у міській лікарні, вже становить майже чотири десятки на рік.

Для забезпечених пацієнтів у чергу записуватися не потрібно — вони можуть придбати штучні суглоби за власний кошт. Вартість таких суглобів коливається від 1500 до 3000 доларів, залежно від конструкції та якості.

З минулого року рівненські медики освоїли новітню методику ендопротезування кульшового суглоба з використанням пари «метал-метал» ендопротеза «Магнум-2 А». Такий протез має більш тривалий строк служби. На заході держави такі операції місцеві медики почали проводити першими, і сьогодні залишаються одними з небагатьох. Також з минулого року з’явилася можливість частіше проводити подібні операції. За кошти обласного бюджету було придбано необхідний для такого виду хірургічного втручання комплект медичних інструментів. До того місцеві лікарі до кожної операції змушені були замовляти у своїх колег зі столиці.

А взагалі, за словами пана Чеховича, потреба в артрологічних операціях є досить високою. На сьогодні в області нараховується більше 30 тисяч чоловік, які потребують заміни суглобів. І здебільшого це — люди похилого віку.

Влад ІСАЄВ.

 
Читайте також:

Коли захист ламається…
№16, 26-2-2009

Жінка, яка знає шлях до будь-якого серця
№14, 19-2-2009

Карантин — на два тижні
№14, 19-2-2009

Хвороба як розкіш
№12, 12-2-2009

Пігулки подорожчали через долар

 «Чистого блохи бояться»
№11, 10-2-2009

У Сарнах відкрито відділення гемодіалізу
№97, 25-12-2008

Від грипу можна вберегтися
№96, 23-12-2008

В педіатри йти не хочуть
№94, 16-12-2008

Підтвердження діагнозу не доведеться чекати тижнями
№91, 4-12-2008

У перинатальному вже є пацієнти
№91, 4-12-2008

Перинатальний центр відкрили, нікого не звільнивши?
№90, 2-12-2008

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Жванський Микола: rivne_ren@ukr.net

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.


Яндекс цитирования Яндекс.Метрика