Щасливе
Електронна передплата газети
☰ РОЗДІЛИ
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна

За освітою я мовник. Тож під час навчання в інституті, який ще не перейменували тоді в університет, мусив прочитати і прослухати чималий шмат інформації щодо мовного питання. Про те, як ця мова розвивається, і таке інше. Одразу зізнаюся — тоді це було мені не дуже цікаво.

Була школа — стала пам'ятка архітектури?


Колишнє приміщення ЗОШ №14 на вул. Залізничній, 34, яке міська влада Рівного збиралася продати з аукціону під приватний дитячий садок, невдовзі може отримати новий статус. Як виявилося, тепер це не просто напіврозвалена стара хатина з котельнею, спортзалом та майстернею в окремих корпусах, а… потенційна пам'ятка архітектури місцевого значення.
 

А біля школи — 10 заповідей

23-3-2017

Рівненська міжцерковна рада ініціює зведення монумента на розі вулиць Київської та Грушевського, який би нагадував перехожим про християнські цінності. Хоче встановити неподалік ЗОШ №12 монумент-скрижалі, де будуть викарбувані усі десять заповідей. Звести його планують за спонсорські кошти, але від підтримки з бюджету також не відмовилися б. Реакція рівнян на таку ідею неоднозначна. Одні схвалюють, а інші кепкують — мовляв, вже краще поставити ці заповіді не перед школою, а перед будівлями, де працюють чиновники. Бо там актуальніше.

Монумент заповіді

Сергій Мусевич, консультант Рівненської міжцерковної та Рівненської духовної ради з питання встановлення монумента:

— Весь цей галас, що здійняли навколо монумента, дуже дивує. Його ще не встановили, а деякі люди вже погрожують побити скрижалі… Чому в рівнян така негативна реакція? Адже нічого поганого ми не пропонуємо. Навпаки, це ж загальнохристиянські цінності! Ми подумали, що то була б хороша ідея до відзначення 500-річчя Реформації. Чому тоді рівнян не обурює, що неподалік школи працюють пивбар та нічний клуб, які подають дітям зовсім інший приклад поведінки?

До речі, ми спочатку хотіли встановити цей монумент на в'їзді до Рівного, якщо їхати з боку Києва. Але потім головний архітектор міста (нині покійний) Сергій Семенець порадив інше місце — на розі вулиць Відінської, Київської та Грушевського. Погодилися, що так справді буде краще. Ми уже обговорювали цю ідею з міською владою і попередньо маємо її усну згоду.

Монумент-скрижалі буде виготовлено з граніту, нині над проектом працює скульптор Вадим Нідельський. Скільки коштуватиме виготовлення та встановлення, які точно він матиме розміри, дізнаємося за тиждень-два. Зведемо на пожертви, ні копійки з міського чи обласного бюджету на це не піде, хіба що влада сама вирішить допомогти. Сподіваємося відкрити цей монумент і освятити його за участю усіх конфесій вже цього року — можливо, навіть до свята Трійці.

Олена РАКС.

Олександр Лащук: «Двері, сейфи, стіл в ОДА»


Як тільки у наших краях з'явились забезпечені бурштинокопачі, то будівельна галузь Рівненщини почала розвиватись небаченими темпами.
 
Читайте також:

Озеленять парк під час фестивалю дизайнерів
№10, 12-3-2017

Будівельні скандали «зам'яти» виставковим і молодіжним центрами
№9, 5-3-2017

Чому сусід платить за тепло менше?
№7, 17-2-2017

Каскад у парку оновлять за проектом молодої дизайнерки
№6, 9-2-2017

Замість радянського панно — мурал?
№5, 4-2-2017

Всі аварійні будинки — на мапі
№3, 19-1-2017

Незвичні новорічні ялинки
№1, 5-1-2017

Аквапарк буде за Пагорбом Слави?
№52, 2-1-2017

Верб біля «Дюймовочки» не буде
№51, 23-12-2016

Вулиця Шухевича
№49, 13-12-2016

У «Спорті» дивуватимуть 3D-панелями
№45, 10-11-2016

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Микола Жванський: rivne_ren@ukr.net

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.