Щасливе
Електронна передплата газети
☰ РОЗДІЛИ
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна

Ви часом не знаєте, чим нині займається партія конкретних справ? Ні, я не «приколююсь», у нас насправді є така партія. Вона навіть набрала щось на останніх місцевих виборах і провела до цих рад своїх людей. Не пригадуєте? Кажете, що «конкретними справами» займається кожен, навіть коли спить — чим не конкретна справа?

«Хірург» вийшов на полювання


Уявіть собі — ви цілий рік мріяли про відпустку, щоб розслабитися та порибалити на улюбленому озері. І ось ви мандруєте власним автомобілем до точки призначення, виставивши руку у вікно, та насолоджуєтесь потоком прохолодного повітря, що потрапляє до вас у салон. Але раптом вам телефонують і наказують повертатися, адже сталося звіряче вбивство, яке потрібно розслідувати. Так і було з Томасом Муром — детективом відділу кримінальних злочинів.
 

За одного «нелегала» — штраф майже 100 тисяч

23-3-2017

На початок року підприємства Рівненщини заборгували своїм працівникам близько 6 млн. грн., що удвічі менше, аніж на початку 2016-го. Проте заборгованість знову почала зростати. Наразі лише «Рівнеазот» винен робітникам 10 млн. грн. А окрім нього, значні суми боргують «Рівнеліфт» та Кузнецовське міське комунальне підприємство.

Юрій Наконечний управління Держпраці

Юрій Наконечний

— Сподіваємося, що «Рівнеазот» до кінця квітня погасить заборгованість, — розповів під час відеозустрічі у редакції «Рівне вечірнє» Юрій Наконечний, начальник управління Держпраці у Рівненській області. — Аргументують на заводі заборгованість тим, що впав попит на їхню продукцію і зросла ціна на газ. Як тільки ми отримуємо інформацію про заборгованість на підприємстві, перевіряємо його і притягуємо до фінансової відповідальності. Якщо заборгованість — не більше місяця, штраф дорівнює розміру мінімальної заробітної плати. Якщо більше місяця — розміру трьох мінімальних заробітних плат. Іншого впливу на роботодавців, на жаль, немає.

На Рівненщині цього року з'явилася ще одна проблема. Оскільки більш як удвічі зросла мінімальна зарплата, роботодавці почали переводити працівників на неповний робочий день. Такі кроки, зазначає пан Наконечний, суперечать закону, як і примусова відпустка за власний рахунок. В області створили спеціальні групи, які контролюють, чи роботодавці області виплачують «мінімалку».

— На жаль, працівники мало знають свої права, — додав начальник управління Держпраці. — Зокрема, вони не знають, що до мінімальної заробітної плати, тобто 3200 грн., не входить ряд складових: доплати за роботу у шкідливих або несприятливих умовах, робота у нічний та надурочний час і премії до святкових і ювілейних дат.

Зазначу, що 3200 грн. — сума, цілком підйомна для бізнесу. Коли мінімальна зарплата була удвічі меншою, більшість працівників насправді отримували значно вищу зарплату. Додам, що нині вигідніше офіційно працевлаштувати людину і виплачувати їй мінімальну платню, аніж працювати у тіні. Відповідальність за одного нелегального працівника — 30 мінімальних заробітних плат (96 тис. грн.).

Алла САДОВНИК.

 
Читайте також:

Куплять три квартири для сиріт
№12, 23-3-2017

«Азотівці» протягнуть до Великодня?
№11, 17-3-2017

Безхатченків поки не виселяють
№11, 16-3-2017

Путівка для дитини: вибиратимуть не на тендері, а на сімейній раді
№10, 9-3-2017

Щоб працювати на фермі, потрібно любити цю справу
№9, 2-3-2017

Електроенергія знову подорожчала
№9, 2-3-2017

З бабусь беруть по «п'ять» на двох
№7, 16-2-2017

Соціальні угоди — варіант покращення життя громад
№7, 16-2-2017

Підписав договір на компослуги, а втратив квартиру?
№6, 12-2-2017

Кекс з родзинками і цвяхом
№6, 9-2-2017

Обіцяла дбати про старого до смерті…
№5, 4-2-2017

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Жванський Микола: rivne_ren@ukr.net

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.


Яндекс цитирования Яндекс.Метрика