Щасливе
Електронна передплата газети
☰ РОЗДІЛИ
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна

За освітою я мовник. Тож під час навчання в інституті, який ще не перейменували тоді в університет, мусив прочитати і прослухати чималий шмат інформації щодо мовного питання. Про те, як ця мова розвивається, і таке інше. Одразу зізнаюся — тоді це було мені не дуже цікаво.

Була школа — стала пам'ятка архітектури?


Колишнє приміщення ЗОШ №14 на вул. Залізничній, 34, яке міська влада Рівного збиралася продати з аукціону під приватний дитячий садок, невдовзі може отримати новий статус. Як виявилося, тепер це не просто напіврозвалена стара хатина з котельнею, спортзалом та майстернею в окремих корпусах, а… потенційна пам'ятка архітектури місцевого значення.

Літо сподобається… хіба комарам


Кліматолог Василь Троцюк наперед загадує, що коли закінчиться це літо, навряд чи хтось з рівнян згадає про нього щось хороше. Бо погода буде дуже перемінною — великі викиди тепла перемежовуватимуться похолоданням, зливами, градом і буревіями.
 

За одного «нелегала» — штраф майже 100 тисяч

23-3-2017

На початок року підприємства Рівненщини заборгували своїм працівникам близько 6 млн. грн., що удвічі менше, аніж на початку 2016-го. Проте заборгованість знову почала зростати. Наразі лише «Рівнеазот» винен робітникам 10 млн. грн. А окрім нього, значні суми боргують «Рівнеліфт» та Кузнецовське міське комунальне підприємство.

Юрій Наконечний управління Держпраці

Юрій Наконечний

— Сподіваємося, що «Рівнеазот» до кінця квітня погасить заборгованість, — розповів під час відеозустрічі у редакції «Рівне вечірнє» Юрій Наконечний, начальник управління Держпраці у Рівненській області. — Аргументують на заводі заборгованість тим, що впав попит на їхню продукцію і зросла ціна на газ. Як тільки ми отримуємо інформацію про заборгованість на підприємстві, перевіряємо його і притягуємо до фінансової відповідальності. Якщо заборгованість — не більше місяця, штраф дорівнює розміру мінімальної заробітної плати. Якщо більше місяця — розміру трьох мінімальних заробітних плат. Іншого впливу на роботодавців, на жаль, немає.

На Рівненщині цього року з'явилася ще одна проблема. Оскільки більш як удвічі зросла мінімальна зарплата, роботодавці почали переводити працівників на неповний робочий день. Такі кроки, зазначає пан Наконечний, суперечать закону, як і примусова відпустка за власний рахунок. В області створили спеціальні групи, які контролюють, чи роботодавці області виплачують «мінімалку».

— На жаль, працівники мало знають свої права, — додав начальник управління Держпраці. — Зокрема, вони не знають, що до мінімальної заробітної плати, тобто 3200 грн., не входить ряд складових: доплати за роботу у шкідливих або несприятливих умовах, робота у нічний та надурочний час і премії до святкових і ювілейних дат.

Зазначу, що 3200 грн. — сума, цілком підйомна для бізнесу. Коли мінімальна зарплата була удвічі меншою, більшість працівників насправді отримували значно вищу зарплату. Додам, що нині вигідніше офіційно працевлаштувати людину і виплачувати їй мінімальну платню, аніж працювати у тіні. Відповідальність за одного нелегального працівника — 30 мінімальних заробітних плат (96 тис. грн.).

Алла САДОВНИК.

Олександр Лащук: «Двері, сейфи, стіл в ОДА»


Як тільки у наших краях з'явились забезпечені бурштинокопачі, то будівельна галузь Рівненщини почала розвиватись небаченими темпами.
 
Читайте також:

Куплять три квартири для сиріт
№12, 23-3-2017

«Азотівці» протягнуть до Великодня?
№11, 17-3-2017

Безхатченків поки не виселяють
№11, 16-3-2017

Путівка для дитини: вибиратимуть не на тендері, а на сімейній раді
№10, 9-3-2017

Щоб працювати на фермі, потрібно любити цю справу
№9, 2-3-2017

Електроенергія знову подорожчала
№9, 2-3-2017

З бабусь беруть по «п'ять» на двох
№7, 16-2-2017

Соціальні угоди — варіант покращення життя громад
№7, 16-2-2017

Підписав договір на компослуги, а втратив квартиру?
№6, 12-2-2017

Кекс з родзинками і цвяхом
№6, 9-2-2017

Обіцяла дбати про старого до смерті…
№5, 4-2-2017

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Микола Жванський: rivne_ren@ukr.net

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.