Щасливе
Електронна передплата газети
☰ РОЗДІЛИ
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна

За освітою я мовник. Тож під час навчання в інституті, який ще не перейменували тоді в університет, мусив прочитати і прослухати чималий шмат інформації щодо мовного питання. Про те, як ця мова розвивається, і таке інше. Одразу зізнаюся — тоді це було мені не дуже цікаво.

Кубок Марка — на День Конституції


Спідвейні змагання, присвячені пам'яті Ігоря Марка, відбудуться у середу, 28 червня, у Рівному. За попередньою інформацією, участь в особистих перегонах братимуть спортсмени з України, Польщі, Латвії, Італії, Данії, Аргентини, а можливо, навіть Австралії.

Була школа — стала пам'ятка архітектури?


Колишнє приміщення ЗОШ №14 на вул. Залізничній, 34, яке міська влада Рівного збиралася продати з аукціону під приватний дитячий садок, невдовзі може отримати новий статус. Як виявилося, тепер це не просто напіврозвалена стара хатина з котельнею, спортзалом та майстернею в окремих корпусах, а… потенційна пам'ятка архітектури місцевого значення.
 

Субсидія: нові правила ще не відомі

15-4-2017

У Рівному близько 53 тисяч родин отримують субсидію на оплату комунальних послуг. До кінця квітня ще діє субсидія, яку органи соцзахисту нарахували восени. Проте у травні має відбутися загальний перерахунок, над правилами якого у Міністерстві соціальної політики ще роздумують. Зокрема, невідомо, як вплине на розмір субсидії мінімальна заробітна плата, яка з січня зросла удвічі.

Комунальні

Нагадаємо, що особливе значення розмір «мінімалки» має для безробітних. Під час нарахування субсидії тим, хто офіційно ніде не працевлаштований, досі нараховували дохід, що дорівнював двом мінімальним заробітним платам. Якщо торік сума становила менше 3000 тис. грн., то тепер «дохід» безробітного — 6400 грн.

Міністр соціальної політики Андрій Рева на зустрічі з регіональними ЗМІ два тижні тому запевнив, що формула, за якою нараховують субсидію, не відбере у родин державну допомогу. Втім, в областях про плани міністерства досі не знають.

Віра Мельник, начальниця управління праці та соціального захисту населення Рівного:

— Чекаємо анонсовані зміни до постанови, яка регулює порядок нарахування субсидій. Нинішній діє до 30 квітня, а як відбуватимуться нарахування у травні — поки не знаємо. Сподіваємося лише, що зміни будуть швидше, ніж торік, щоб ми встигли вчасно провести перерахунки. Можливо, будуть нові підходи до нарахування чи зміняться соціальні норми. Нам обіцяли, що пенсію та виплати з центрів зайнятості нам уже не доведеться вносити вручну під час перерахунків, а інформація надходитиме у базу автоматично, як щодо зарплат. Окрім того, спірним було питання щодо коштів за паї. Люди отримують копійки, а мусять довідки брати, аби подати органам соцзахисту інформацію. Можливо, суми ці більше не враховуватимуть.

Щодо розміру мінімальної заробітної плати, то за нинішньої формули її цьогорічне зростання не впливало б на субсидію, бо наразі ми беремо до уваги зарплату за минулий рік, тобто за 2016-й. Але не виключено, що можливі зміни. Зокрема, обговорювали, щоб брати доходи населення за перший квартал 2017-го, призначаючи субсидію на наступні місяці.

Хочу наголосити, що субсидії перераховуватимемо автоматично, але якщо родини мали покупку, що перевищує понад 50 тис. грн., вони повинні повідомити про це до органів соцзахисту і написати заяву про припинення нарахування субсидії. Якщо цього не зроблять, а ми чи аудитслужба виявить таку покупку, родині доведеться повертати усю отриману субсидію від моменту купівлі.

Додам також, що за квітень розмір субсидії буде меншим, аніж у березні, адже на початку місяця було припинено теплопостачання.

Алла САДОВНИК.

Олександр Лащук: «Двері, сейфи, стіл в ОДА»


Як тільки у наших краях з'явились забезпечені бурштинокопачі, то будівельна галузь Рівненщини почала розвиватись небаченими темпами.
 
Читайте також:

Турбота про землю, людей та техніку - обов'язкове правило у «VITAGRO»
№15, 13-4-2017

Німкеня з рівненським корінням – про українсько-німецький Великдень
№14, 12-4-2017

З парадного до чиновників не потрапиш?
№14, 8-4-2017

Мамчури до суду підуть. Європейського
№13, 31-3-2017

З війни на фронті – на війну за стіни
№13, 30-3-2017

Куплять три квартири для сиріт
№12, 23-3-2017

За одного «нелегала» — штраф майже 100 тисяч
№12, 23-3-2017

«Азотівці» протягнуть до Великодня?
№11, 17-3-2017

Безхатченків поки не виселяють
№11, 16-3-2017

Путівка для дитини: вибиратимуть не на тендері, а на сімейній раді
№10, 9-3-2017

Щоб працювати на фермі, потрібно любити цю справу
№9, 2-3-2017

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Микола Жванський: rivne_ren@ukr.net

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.