— Для мене Львів, перш за все, асоціюється з піснею групи “Піккардійська терція” “Старенький трамвай”. Я бажаю цьому місту зберігати свій неповторний шарм, проте хочу, щоб на вулицях Львова та інших міст з’явились нові сучасні трамваї українського виробництва, – сказав під час презентації нового трамваю у Львові віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.
Сучасний низькопідлоговий трамвай, сконструйований у Львові на заводі “Електронмаш”, забезпечений датчиками руху та пандусами. Технічні характеристики — система кондиціонування у салоні, знижений рівень вібрації та шуму — відповідають сучасним європейським вимогам до міського електротранспорту. При цьому львівський трамвай вдвічі дешевший за європейські аналоги.
— Використання таких трамваїв у містах України дозволить на 40% скоротити споживання електроенергії трамваями. За рахунок цього зменшаться витрати підприємств на електрику, що дозволить зекономлені кошти спрямовувати на подальшу модернізацію громадського транспорту, – сказав Олександр Вілкул, підкресливши, що це дасть імпульс для зростання економіки, створення нових робочих місць та дозволить зробити вітчизняну продукцію конкурентноспроможною на європейському ринку.
Довідка “РВ”
Трамвайне сполучення є в 22 містах України. 95% рухомого складу трамваїв, що курсують, потребують заміни. За останні 20 років трамвайний парк оновлювався здебільшого за рахунок придбання машин, що вже були у використанні, з Європи.




