"Совок" підкрався непомітно

1338 0

Минулого тижня з'явилася несподівана новина — футбольний клуб "Арсенал-Київ" підписав "меморандум" про співпрацю із Міністерством оборони і тепер зватиметься "Арсенал-ЦСКА". Згадана інформація виглядає суцільним нагромадженням абсурду. І ось чому.

Футбольний клуб "Арсенал-Київ" заснували менш як чотири роки тому маловідомі бізнесмени на маловідомі кошти. У цього "клубу" немає нічого — ані стадіону, ані бази, ані дитячої та юнацької школи, ані вболівальників. Є лише команда, яка проводить матчі на тренувальному полі донецького "Шахтаря" в селі поблизу Києва. У цьому немає нічого протизаконного — кожен українець вільний утримувати на свої гроші футбольну команду, назвавши її хоч "Міланом", хоч "Барселоною". Можна навіть без грошей — у міському турнірі дворових команд часів мого дитинства виступав "Реал" із вулиці Фабричної. Але до чого тут Міністерство оборони?

Нагадаю, що футбольна команда Київського військового округу СКА, Київ стала 1992 року командою Міністерства оборони. Вона була перейменована на ЦСКА і майже одразу втратила бюджетне фінансування. За командою "згори" київських "армійців" фінансували нафтогазові структури горезвісного Ігоря Бакая. Аж доки команду не "рейдернув" київський міський голова Олександр Омельченко, який перейменував її на "Арсенал" і витрачав на неї щороку по 40 мільйонів гривень із столичного бюджету. А команда ЦСКА, яка опинилася в першій лізі, за кілька років зникла через відсутність грошей.

Ані ЦСКА, ані "Арсенал" так і не спромоглися привернути до себе вболівальників. Кілька десятків "ультрасів" невідомого походження та організовано приведена рота курсантів військового училища прикрашали порожні трибуни на останніх матчах команди. А стадіон СКА, теж перейменований на ЦСКА, тим часом довели до стану руїни.

Тож власникам новоствореного "Арсеналу" та міністру оборони, які підписали той "меморандум", насправді немає що об'єднувати. Наші армія і флот чудово обходяться без футбольної команди вищої ліги. Такі "армійські" команди існували колись лише в СРСР та окупованих ним країнах і давно не існують. То навіщо тоді відроджувати той "совок"? Відповідь проста — військовий бюджет останнім часом значно зріс. Чому би не зачерпнути звідти трохи на "футбольних професіоналів"?

Зауважу, що це лише мої припущення. Бо сам "меморандум" ніхто, окрім підписантів, не бачив. А цікаво було би його почитати. 

Gazeta.ua

Коментарі

Залиште вiдповiдь

Читайте також