Хочуть провести референдум, щоб знати, чи повертати місту стару назву

1062

Відповідний проект рішення з'явився на сайті міської ради у Вараші. Референдум запланували провести 29 січня наступного року.

Нагадаємо, що Верховна Рада України перейменувала Кузнецовськ на Вараш ще 3 червня цього року в рамках закону про декомунізацію. Частина мешканців міста виступила проти таких змін. Їхх підтримав міський голова Сергій Анощенко. Ім'я радянського розвідника Миколи Кузнєцова місто атомників отримало у 1973 році, а тепер усі звикають до його нової назви - Вараш. Раніше так звалося село, яке під час будівництва увійшло до складу міста. Нині так називається один з мікрорайонів міста атомників. Але не всі жителі прагнуть залишити назву Кузнецовськ. Дехто хотів би вибрати назву з декількох, запропонованих на конкурсних умовах. Частина жителів сприйняла перейменування позитивно. Адже дії розвідника Кузнєцова за часів Другої світової війни привели до кількох каральних акцій нацистів проти місцевого населення, особливо священиків та української інтелігенції.
Керівниця головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило вже відреагувала у Фейсбуці стосовно намірів проведення референдуму у м. Вараші , заявивши, що нині проведення місцевих референдумів є в Україні є незаконним. - Згідно зі статті 19 Конституціїї України правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. У свою чергу, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 92 Конституції України встановлено, що організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України. Однак на сьогодні закон, який повинен визначати організацію та порядок проведення місцевого референдуму, відсутній, оскільки Закон України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" згідно з пунктом 4 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про всеукраїнський референдум" від 6 листопада 2012 року № 5475-VI визнано таким, що втратив чинність. Відтак підготовка проведення місцевих референдумів на території України можлива лише після прийняття Верховною Радою України, відповідного закону, яким будуть врегульовані всі організаційно-правові механізми реалізації народного волевиявлення в такій формі, як місцевий референдум. Натомість до законодавчого врегулювання Верховною Радою України проведення місцевих референдумів будь-які спроби їх проведення є незаконними. смачило_1