Комісія підтвердила, що РАЕС готова до роботи в осінньо-зимовий період

560

Атомку перевіряла комісія НАЕК «Енергоатом», до якої увійшли фахівці дирекції з нагляду за безпекою Компанії та інспектор державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж.

У рамках Програми підготовки до осінньо-зимового періоду на РАЕС було розроблено організаційно-технічні заходи із 122 пунктів на загальну суму 2 млн. 309,2 тис. гривень. Окремим розділом було передбачено 265 тисяч гривень на заходи з підготовки об’єктів соцкультпобуту. Найбільш затратними видами робіт стали: ремонт покрівель (860 тис. грн.), скління віконних рам (293 тис. грн.), ремонт вентиляційних систем (107 тис. грн.) та опалювальних приладів (96 тис. грн.). Крім того, 200 тисяч гривень було спрямовано на закупівлю протиожеледних матеріалів.

Упродовж тижня представники комісії працювали в основних підрозділах РАЕС, де перевірялись підготовка технологічного та електротехнічного обладнання, трубопроводів, арматури, внутрішніх систем опалення, тепловодопостачання, вентиляції, освітлення, підземних комунікацій, транспорту, усіх будівель та споруд, що включає їхнє утеплення, скління і відновлення покрівель. Також фахівці перевірили наскільки готовий персонал до роботи взимку. Члени комісії акцентували увагу на освоєнні коштів у частині охорони праці. Щодо цього питання зауважень не виникло. - Персонал електростанції забезпечений теплим спецодягом, взуттям та засобами індивідуального захисту у повному обсязі, - зазначив начальник виробничо-технічної служби РАЕС Юрій Гутник. - Рівненська АЕС щороку демонструє гарні результати. Ми знайшли повне підтвердження виконання усіх запланованих заходів з підготовки Рівненської АЕС до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років - прокоментували перевіряючі, - Ми рекомендуватимемо НАЕК «Енергоатом» видати РАЕС Акт готовності до роботи в ОЗП при умові усунення зауважень, виявлених під час перевірки. За словами Юрія Гутника, щодо виявлених зауважень буде розроблено перелік коригуючих заходів, які дозволять їх усунути до 31 жовтня поточного року, а також надано звіт про їх виконання у центральну комісію Компанії. На сьогодні не виконаний один із заходів, який заплановано реалізувати під час планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №3. Даний захід перенесено у плановому порядку. За результатами аналогічних перевірок в усіх відокремлених підрозділах "Енергоатому" буде складено Акт готовності Компанії щодо несення навантаження в осінньо-зимовий період 2017-2018 років, який, у свою чергу, буде надіслано на розгляд до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.