0:6 від «Шахтаря»

722 0

Це мало рано чи пізно статися. Безпрограшна серія рівненського «Вереса» у нинішньому чемпіонаті досягла привабливих десяти матчів, якщо ж додати Кубок України, то наша команда не програвала дванадцять поєдинків, починаючи з 27 серпня.

Шахтар Чимало вболівальників не зрозуміли Юрія Вірта, коли той на чвертьфінал Кубка України випустив резервістів та гравців з команди U-21. І це проти основи «Шахтаря» — Марлоса, Бернарда, Фреда. Рішення було ризикованим, адже можна було отримати і десять, але цілком зрозумілим — Вірт беріг сили. «Верес» отримав чотири, а наш тренер назвав цю гру розминкою. Головну ставку екс-голкіпер «Шахтаря», а нині наставник «Вереса» зробив на суботній матч чемпіонату. Надія була на те, що його колега Паулу Фонсека побереже своїх лідерів перед вирішальним поєдинком Ліги чемпіонів. Втім, той берегти не став. І основі «Вереса» довелося грати з не надто втомленою кубковим протистоянням основою «Шахтаря». Природно, що донецька команда грала краще, маючи ще до перерви кілька моментів, але перший тайм «Верес» вистояв. Рівняни моментів не створили, але в одному з епізодів арбітр Шурман, якби був сміливішим, міг би призначити у ворота господарів пенальті. Михайло Сергійчук прокидав м'яч собі на хід, але Тарас Степаненко зупинив його рукою. Навіть «незалежні експерти» на каналі «Футбол» одразу після гри зійшлися на тому, що момент був фіфті-фіфті, тобто на розгляд арбітра. Але у ворота «Шахтаря» арбітр пенальті не дав, а от у ворота «Вереса» на початку другого тайму зробив це із задоволенням. Хоча епізод там був не стовідсотковий. Тобто Микола Іщенко ловив руками Бернарда — це факт, але з повторів склалося враження, що на підступах до штрафного майданчика. Втім, «експерти» це рішення судді під сумнів не поставили. А Марлос впевнено пробив з точки — 1:0. На цьому місці можна ставити крапку, адже сценаріїв у матчі було два: «Шахтар» заб'є або не заб'є. У те, що, пропустивши, рівняни зможуть відігратися, вірилося мало. Хоча був у другому таймі епізод, коли Віктор Коваленко у штрафному майданчику ледве не зламав ногу Василю Кобіну, але арбітр залишився вірним собі і призначати не став. Натомість «Шахтар» почав ловити «Верес» на контратаках, і, зрештою, Факундо Ферейра вийшов один на один, встановивши остаточний рахунок у зустрічі — 2:0. — «Шахтар» — заслужив на перемогу, він грав цікавіше, ніж ми, створював частіше голеві нагоди, — сказав після гри головний тренер «Вереса» Юрій Вірт. — Нас декілька разів виручив Олександр Бандура. Щоб досягати позитивного результату — потрібно забивати. — Сьогодні ми грали проти добре організованого суперника, «Верес» — чудова команда, — прокоментував підсумок матчу наставник «Шахтаря» Паулу Фонсека. — Гості не давали нам простору для атак. Особливо в першому таймі. Тим не менше, ми створили три-чотири голевих моменти ще до перерви. Протягом всього матчу добре діяли в обороні. У другому таймі після нашого м'яча рівняни трохи розкрилися, а ми вривалися у вільні зони, створювали шанси і ще один використали. Хочу нагадати, що нам протистояла команда, яка пропустила найменше голів у чемпіонаті. Тепер вже, після гри, вболівальники Вірту можуть сказати чимало. Адже його задум не спрацював. Хоча не треба забувати, проти кого ми грали. Пам'ятаєте нападника Сергія Гриня, який на початку сезону виступав за «Верес»? Він нам був за щастя, і інший нападник Михайло Сергійчук, коли був Гринь, виходив лише на заміну. Так-от, «Шахтар», з яким Гринь має чинний контракт, цього гравця навіть близько не розглядає як потенційного свого гравця. Навіть «Олімпіку» він не підійшов, а в нас був справжньою зіркою. Це все до того, що з посередніми гравцями, більшість з яких вчора грали в першій лізі, Юрій Вірт зміг зліпити боєздатний колектив, від якого на повному серйозі вболівальники у грі з «Шахтарем» очікували набраних очок. Поразка у Харкові відсунула «Верес» у турнірній таблиці УПЛ з третього на четверте місце. Могла б наша команда опуститися ще, якби «Олімпік» виграв або зіграв унічию з «Карпатами», втім, цей матч через снігопад не вдалося дограти. Заключний поєдинок 2017 року команда Вірта проведе у суботу на «Арені Львів». Гостями будуть львівські «Карпати», яких, може хто забув, у першому колі ми перемогли — 6:1.