12 дітей отруїлись цукерками

1329 0

Ми у соцмережах:

12 дітей отруїлись цукерками

«Чорні цукерки Баби Яги» — саме така назва цукерок, якими пригостила однокласників іменинниця у селі Здовбиця, що на Здолбунівщині. Дванадцять дітей, поласувавши цукерками, звернулися до лікарень із симптомами харчового отруєння. Те, що недобре їм стало саме після цих солодощів, перевірив на собі епідеміолог Роман Сафонов, навмисне з’ївши декілька цукерок.

Роман СафоновРоман Сафонов, керівник Рівненського лабораторного центру:

— Не чекаючи вердикту бактеріологів, згадав молодість і попросив принести трохи цукерок на пробу. Дітям важко чітко розповісти про свої відчуття, тому вирішив пережити симптоми на собі. Ковтнув, розслабився у кріслі й почав чекати. Менш ніж за двадцять хвилин з’явилась слабкість і тахікардія, відчуття «мурах по шкірі», пітливість, а хвилин за тридцять — легка нудота.

За словами епідеміолога, речовина, яка викликала хворобу, в складі цукерок — акарбоза. Нею лікують цукровий діабет. Роман Сафонов припустив, що з нею і переборщили на фабриці виробника десь у Китаї. Дистрибутор навряд чи надасть хоч якісь документи про якість та безпеку цієї речовини, вважає він.

Під час розслідування, проведеного спеціалістами Держпродспоживслужби в Рівненській області, з’ясувалося, що цукерки мама іменинниці придбала в місцевому продуктовому магазині в Здовбиці. Власник магазину, в свою чергу, заявив, що придбав солодощі на ринку Дикого в Рівному.

Олександр Костюк, заступник начальника Держпродспоживслужби:

— Підприємець не може вказати точне місце на ринку Рівного, де придбав цукерки. У день, коли стало відомо, що діти отруїлися саме цими солодощами, наші спеціалісти пройшлися ринком. Цукерок не знайшли. Ми зобов’язали адміністрацію ринку Дикого перевірити свої торгові точки самостійно та в разі виявлення цукерок у підприємців ринку одразу повідомити нас. Поки що жодних повідомлень від них не надходило.

Що стосується підприємця, який продавав солодощі, то йому видано припис Держпродспоживслужби, згідно з яким він має надати офіційні документи, відповідно до яких торгував цими цукерками. Якщо не надасть, то його чекає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 5 мінімальних заробітних плат (майже 21 тисяча гривень).

Олена Нездюр, директор ринку:

— Наші підприємці цими цукерками не торгують — ми перевіряли. Ми намагались з’ясувати, де підприємець зі Здовбиці міг їх придбати. Виявляється, кілька разів на тиждень за межами території ринку зупиняється бус, з якого й продають ці та подібні солодощі. У нього закуповуються саме підприємці з районів, бо дешево. Проте я дуже сумніваюся, що він має дозвіл на реалізацію продукції. Принаймні власник магазину у Здовбиці, в якого купили отруйні цукерки, не зміг показати ні торгово-транспортної накладної, ні сертифіката на товар. Тому тут більше запитань до підприємця. Адже покупець йому довіряє, а він торгує цукерками незрозумілого походження.

Дарина ГУЗЕНКОВА.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також