20 мільйонів — на підвали, щоб могли стати укриттями для школярів

1295 0

Ми у соцмережах:

20 мільйонів — на підвали, щоб могли стати укриттями для школярів

Щоб діти з початком нового навчального року були в безпеці, у школах Рівного почнуть терміново приводити до ладу підвали. Адже повноцінні укриття з 36 закладів мають трохи більше десятка, а в деяких немає де сховатися взагалі. Як виявила комісія, чи не найгірша ситуація у Центрі Надії, приміщення якого переобладнано з дитячого дошкільного закладу, та школі № 1, де взагалі немає підвалу. Щоб справа зрушила з місця, міськвиконком на такі ремонти у школах виділив 20 мільйонів гривень.

Василь Харковець, заступник начальника міського управління освіти:

— На сьогодні маємо 11 кошторисів орієнтовно на 20 мільйонів гривень. Є заклади, де укриття майже не готові або частково готові. Є проблема по тих закладах, які перепрофільовані у школи з дитячих садків.

Як пояснює керівник міської освіти Богдан Турович, найпростіші укриття — це підвальні приміщення, які досі використовувалися для зберігання різних, іноді непотрібних речей:

— Директори зобов’язані все це вичистити. Які роботи потрібні? Переважно освітлення нормальне провести, інженерні мережі привести до ладу, щоб діти могли знаходитися у тому приміщенні... Де немає твердого покриття — зробити заливку, облаштувати вентиляцію та другий вихід, якщо його немає.

Подібна ситуація і в школах мистецтв — музичних та художній. На них додатково витратять ще один мільйон гривень.

Андрій Ткачук, заступник начальника міського управління культури і туризму:

— У нас 12 закладів культури, в тому числі централізована бібліотечна система. Палац культури, Будинок культури і клуб Нового Двору мають укриття. В палаці — добротне, яким користуються й мешканці прилеглих будинків. Просимо мільйон гривень для облаштування укриттів, які могли би приймати як учнів мистецької освіти, так і громаду. Зокрема, рівненська дитяча художня школа знаходиться у приміщенні колишнього міського військкомату — там у підвалі вода стоїть, не зважаючи на пори року. У приміщенні другої музичної школи укриття сухе, воно на балансі міста, але там треба виконати чимало робіт, щоб привести його до ладу. На музичну школу № 2 потрібно 400 тисяч гривень, на художню школу і на Квасилівську дитячу музичну школу — по 300 тисяч гривень.

Зважаючи, що часу на підготовку укриттів обмаль, гроші на ремонт виділили без зайвих суперечок. Єдине, один із членів виконкому Віталій Чуй попросив чиновників заодно зробити по кожній школі відеозвіт, щоб було видно — як виглядали приміщення до оновлення і як виглядатимуть після.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також