200 000 євро гранту — для Рівнеоблводоканалу

372 0

Ми у соцмережах:

200 000 євро гранту — для Рівнеоблводоканалу

28 жовтня в Братиславі підписано договір про співпрацю між Рівнеоблводоканалом, Асоціацією водоканалів Словаччини та Асоціацією водоканалів України в рамках реалізації грантового проєкту «Безпечна вода для міста Рівне» за майже 200 000 євро грантових коштів від Міністерства закордонних справ Словаччини та Словацької агенції з міжнародного співробітництва та розвитку (SlovakAid).

Угоду підписали директор Рівнеоблводоканалу Андрій Карауш, голова офісу Асоціації водоканалів Словаччини Іванна Марікова та директор Асоціації водоканалів України Олександр Шкінь.

Під час робочого візиту в Словаччину було обговорено етапи реалізації проєкту, в рамках яких передбачено: візит представників Асоціації водоканалів Словаччини та України до міста Рівного, розробка проєктної документації та проведення тендера на відбір технології. Закупівля, монтаж та введення в експлуатацію технологічного обладнання плануються вже в наступному році.

Нагадаємо, що перемога проєкту та як результат підписання договору в Братиславі стали результатом системної роботи команди фахівців Рівнеоблводоканалу на чолі з директором підприємства Андрієм Караушем, в співпраці з Асоціацією водоканалів Словаччини та Асоціацією водоканалів України, а також незалежним інвестиційним консультантом Наталією Матковською.

Конкурс був оголошений Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією з міжнародного співробітництва та розвитку (SlovakAid). Номер проєкту: SAMRS/2021/UA/1/5.

Конкурсна заявка «Безпечна вода для міста Рівне» стала однією з двох переможців серед 14 проєктів, здобула найвищий бал (95 із 100) та отримала 2/3 загального бюджету конкурсу — 199 373 євро.

За словами Андрія Карауша, гіпохлорит натрію — це безпечний реагент, яким дезінфікують воду перед подачею в мережу водопроводу. Цю технологію використовують водопостачальні підприємства України та інших країн Європи. Обладнання для виробництва гіпохлориту натрію планується запустити вже наступного року на насосній станції «Київська» після підготовки приміщення та підведення комунікацій — електроенергії та води. Устаткування дозволить скоротити до 60% витрат підприємства на знезараження води. А ще за кілька років допоможе повністю уникнути залежності від єдиного в Україні виробника гіпохлориту. Встановлення обладнання водоканал проведе власними силами. Рівнеоблводоканал вже має подібну установку виробництва гіпохлориту натрію на станції «Новий Двір». У планах підприємства — через декілька років повністю відмовитись від привозного гіпохлориту натрію та послуг монополіста.

За повідомленням Рівнеоблводоканалу.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також