...а з лондонської оранжереї — рідкісну рослину

816 0

Ми у соцмережах:

...а з лондонської оранжереї — рідкісну рослину

З Королівських ботанічних "Садів Кью" в Лондоні вкрадено найменше в світі латаття "Nymphaea thermarum", яке не зустрічається в дикій природі і вважається однією з рідкісних рослин. Крихітну квітку, менше одного сантиметра в діаметрі, було виставлено в оранжереї імені принцеси Уельської. Злодії по воді дісталися до квітки та викопали її, оскільки вона росла у неглибокому ставку.

Очевидно, за даними "The Independent", це не було актом вандалізму. Злочинець, скоріше за все, знав, як поводитися з рослиною. Газета повідомляє, що вона була викопана дуже акуратно. До крадіжки поставилися серйозно: пошуком злодіїв займається Скотленд-Ярд. "Nymphaea thermarum" було виявлено в Руанді в 1987 році. Природним місцем існування латаття була земля на місці розливу гарячого джерела. Але коли в 2008 році фермери почали використовувати цю воду для сільськогосподарських потреб, рослина виявилася на межі вимирання. Врешті-решт врятувати рослину вдалося лише в оранжереях, в дикій природі такі латаття більше не ростуть. Причому ботаніки далеко не відразу змогли точно відтворити умови, близькі до природного середовища, в яких насіння латаття нарешті прижилося. Успіху було досягнуто лише два роки тому, якраз в "Садах Кью", причому на той час залишалося тільки два пакетики насіння.

 
З тих пір в Лондоні було вирощено близько півсотні таких жовто-білих латать. Ще кілька ростуть в ботанічних садах Бонна в Німеччині. Це єдині екземпляри на планеті, тому вони залишаються в списку рідкісних рослин, що охороняються. Вони дуже вибагливі: живуть тільки при певній температурі і певних рівнях кисню і вуглекислого газу. Головний радник Королівського садівницького товариства Гай Бартнер поскаржився, що проблема всіх садів, відкритих для публіки — в тому, що люди регулярно крадуть з них рослини, думаючи, що в цьому немає нічого поганого. "Крім того, у світі існує підпільний ринок рідкісних рослин, і багато колекціонерів йдуть на все, щоб роздобути те, що їм потрібно”, — додав він.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також