Або парки, або окопи. Третяк хоче, щоб переселенці працювали

2922 0

Ми у соцмережах:

Або парки, або окопи. Третяк хоче, щоб переселенці працювали

Збройні сили — не штрафбат, щоб ним лякати хуліганів, але до деяких робіт на підтримку оборони мешканців Рівного все ж можуть залучити. Особливо переселенців, які мешкають у гуртожитках місцевих вишів і які поки не планують повертатися в рідні краї. Серед них чимало порядних і охайних людей, але є й такі, кому довелося викликати поліцію та соцслужби — через бійки, пиятику та недогляд за дітьми. Міські чиновники уже відверто кажуть, що біженцям час перестати «сидіти» на соціальній допомозі й варто шукати собі роботу. А якщо самі не знайдуть, то їм запропонують прибирати парки і вулиці. Є ще й трудова повинність — підтримувати в належному стані інженерні оборонні споруди.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— У Рівному знайшли прихисток 15 тисяч осіб — це лише ті, хто офіційно зареєструвався. Більшість мешкає у приватному секторі, орендує житло. В гуртожитках нині проживає 1461 особа. Про позитив можна говорити багато, але є і дуже багато скарг щодо їхньої поведінки... Закликаю і буду вимагати активно інтегруватися в життя міста, шукати роботу, якої в нас дуже багато! Якщо самотужки важко знайти, можемо допомогти. Є суспільно-корисні роботи, є трудова повинність. Ми обговорювали з керівниками вишів питання про вивільнення місць у гуртожитках, якщо розпочнеться навчальний рік.

Ми не можемо силоміць когось змусити виїхати, але підстави є — у Київській, Полтавській та Чернігівській областях уже не ведуться бойові дії, фронт дуже далеко. Але деякі люди навіть зловживають гостинністю, бо отримують соціальні виплати, державну підтримку, продуктові набори, допомогу від церков і міжнародних організацій — добре живеться, так би мовити. Ведемо роботу, що вони зобов’язані повернутися в місце постійного проживання. Не хочете працювати: будь ласка — зброю в руки і йдіть захищати країну...

Ті, хто втратив житло, вони справді можуть залишитися на вільних місцях або будуть розміщені у модульних будинках, до будівництва яких зараз рухаємося. Також ведемо переговори з різними фондами щодо придбання житла та реконструкції приміщень під житло для переміщених осіб.

Микола Петльовський, командир батальйону Рівненської патрульної поліції:

— З початку війни збільшилася кількість викликів, пов’язаних з ВПО. Зафіксовано 105 викликів, складено 74 адмінматеріали. Переважно порушення стосуються громадської безпеки, розпивання спиртних напоїв та куріння у громадських місцях, дрібне хуліганство, порушення тиші або бійки. Ми на них реагуємо. Не можна сказати, що всі так поводяться, але роботи побільшало.

Олександр Ярмошевич, керівник Рівненського міського територіального центру комплектування:

— Станом на сьогодні до нас звернулося 550 осіб для постановки на військовий облік за спрощеною процедурою. А за офіційними даними в місті близько 3 тисяч ВПО підпадають під віковий ценз і зобов’язані стати на облік. Маємо перелік гуртожитків, всіх місць масового розміщення ВПО. Ми постійно на зв’язку з комендантами і поліцією, якщо людина за день-два сама до нас не з’являється, то ми виїжджаємо на місце й інформуємо, що треба стати на облік, пройти медичну комісію, щоб визначити ступінь придатності для служби у лавах ЗСУ. Дуже велика кількість засуджених за різні злочини — на мою думку, їм просто не місце в Збройних силах. Коли цих людей привозимо до військової частини, то командир підрозділу каже: мені ці люди не потрібні! Потрібне розуміння, що ми не є установою для перевиховання, це не штрафбат, а виконання військового обов’язку на захист Батьківщини.

Загалом на Рівненщині мешкають понад 50 тисяч переселенців. Хтось орендує житло або живе в гостях у місцевих, інших розселили по гуртожитках, санаторіях, готелях. Понад три тисячі проживає в 46 закладах освіти. Тим, кому доведеться з’їхати до початку нового навчального року, наразі активно шукають альтернативне житло. За словами першого заступника голови ОВА Сергія Подоліна, найкращі справи у Вараському районі, де уже знайшли житло усім переселенцям.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також