Адвокат з Рівного виграв справу довічника у Комітеті з прав людини ООН

3986 0

Ми у соцмережах:

Адвокат з Рівного виграв справу довічника у Комітеті з прав людини ООН

Комітет з прав людини ООН зобов'язав Україну розпочати новий процес та розслідування щодо засудженого до довічного ув'язнення одесита. Справу, яка бере початок ще у 2002-му році, у так званому "суді над судами" в швейцарській Женеві виграв адвокат з Рівного Олег Головчак.

Суспільному адвокат розповів, що перемогти у таких справах – вкрай непросто і в Україні таких прикладів є небагато. До Комітету з прав людини ООН звертаються тоді, коли в державі не вдалось у жодній з інстанцій довести порушення прав людини.

Підзахисний Олега Головчака сидить за ґратами у житомирській колонії №8, його імені ми не розкриваємо на його ж прохання. Чоловіка затримали у 2002-му за підозрою у вчиненні особливо тяжких злочинів. В 2005-му засудили до довічного позбавлення волі, звинувативши в участі у тридцяти злочинах: від крадіжок до убивств.

Засуджений стверджує, що вї (Іллічівськ – нині Чорноморськ) на Одещині після затримання його катували, били током, душили пакетом, підвішували та, зрештою, під загрозою смерті змусили підписати зізнання. Після того, як ідеться у скарзі до Комітету, абсолютно усі правозахисні органи України проігнорували його численні скарги на тортури.

– Ця справа важка, людина засуджена до довічного позбавлення волі без належних доказів і відбуває покарання вже майже 20 років, – коментує адвокат Олег Головчак.

Правник з Рівного взявся за справу у 2018-му. Каже, для цього мав кілька мотивів: професійний азарт і честолюбство.

– Мій клієнт був здивований і дуже радий, коли я приїхав і повідомив йому про це рішення Комітету, – каже Олег Головчак.

За словами адвоката, Україна повинна відреагувати на рішення Комітету. Він, зокрема, постановив скасувати вирок та провести новий суд, відповідно до принципів справедливого розгляду. Також у рішенні є пункт щодо адекватної компенсації за вказані порушення.

– У шестимісячний строк Україна має надати інформацію до Комітету ООН з прав людини щодо виконання рішення. Оскільки Україна є учасницею Міжнародного Пакту про громадянські та політичні права, Європейської конвенції захисту прав і свобод людини, то резолюції, які приймає Комітет, підлягають обов’язковому виконанню, – каже Олег Головчак.

За словами адвоката, представники держави Україна надавали свої аргументи у цій справі, однак, Комітет у складі 12-ти членів не визнав їх переконливими.

Тепер рішення направлять у Верховний суд України для розгляду. Це станеться після того, як на сайті Комітету з прав людини ООН з'явиться офіційний переклад. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також