Агітаторів від Хомка у селах не чекають

2451 0

Ми у соцмережах:

Схему підготував Назарій Поліщук, член регіональної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Рівненської області

За два роки влада Рівного тричі направляла листи у найближчі села з проханням об’єднатися. Оскільки на них так ніхто й не відповів, то до Квасилова, Великої Омеляни, Городища та Городка поїдуть делегації від Рівненської міської ради.

Суть цих поїздок керівник обласного центру Володимир Хомко охарактеризував дуже просто — «агітація». Така спонтанна цікавість рівненських високопосадовців до реформи децентралізації пояснюється активністю міського голови. Адже на Форумі місцевого самоврядування у Києві було чітко сказано, що добровільне об’єднання триватиме до 2020 року. І до цього моменту потрібно встигнути, щоб потім примусово не об’єднали із селами, в яких найменші фінансові та земельні ресурси. Однак агітаторам буде нелегко, бо у селах не в захваті від ідеї об’єднатися з Рівним.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

— Делегація відвідає села у найближчі тижні. Чомусь жодна сільська рада досі не дала погодження об’єднуватися із Рівним. Зі свого боку ми готові зробити це зі всіма, хто межує з обласним центром. Ті, хто проти об’єднання з нами, навіть не розуміють, що роблять гірше лише собі. Якщо подивитися на сусідні села, то ви там не знайдете ні музичної, ні художньої школи. Розуміючи, що в обласному центрі набагато кращий рівень освіти, батьки возять дітей на навчання саме до нас. Однак Київ і Тернопіль уже відгородилися від приїжджих дітей та беруть з них плату за навчання у своїх навчальних закладах. Через два роки таке буде й в інших містах. Можливий навіть варіант, що дітей з інших міст не будуть допускати до навчання. Тому люди в селах мають трусити свою владу як грушу, щоб вони з нами об’єдналися. Думаю, цього не відбувається лише тому, що мешканцям цих населених пунктів розповідають різні страхітливі історії про те, як з нами буде погано.

Звісно, місцева влада в селах захоче з нами об’єднуватися тоді, коли уже розділить там усю землю. Однак вони не розуміють, що ця земля Рівному не потрібна. Ми лиш хочемо зробити спільний генеральний план та передбачити у цих населених пунктах місця для дитсадків, заводів та фабрик, які з часом там будуть побудовані.

Кажу відверто: ніколи до тієї новобудови, що біля Обарова, не будуть ходити ні тролейбуси, ні автобуси. Люди, які живуть навколо Рівного, але з нами не об’єдналися, не будуть мати нормального водопостачання та каналізації. Гляньте, як забудовник мікрорайону «Щасливе» співпрацює з містом. Там є і водопостачання, і каналізація. Уже за його кошти збудовано приватний дитячий садок. З часом за таким принципом там побудують школу та супермаркет. Рівне ж пустить туди тролейбус, який курсуватиме з вулиці Студентської до Чорновола. В Обарові, який не хоче з нами об’єднуватися, і через двадцять років такого не буде.

Руслан Сивий, директор Центру розвитку місцевого самоврядування:

— Вони всі чомусь не можуть зрозуміти, що «приречені» на об’єднання. Рівне не має своїх очисних споруд, водозабору та місця для поховання. Через це обласний центр просто змушений домовлятися із сусідами. Від Рівного села можуть отримати якісну шкільну та позашкільну освіту. Якщо будь-яке село приєднається до обласного центру, то там одразу підніметься вартість землі. Але ні рівненська влада, ні влада у селах на вигоди від такої співпраці не зважають. Їм усім заважають особисті амбіції. Перше, що вони з’ясовують, коли сідають за стіл переговорів, — це те, хто старший. Ніхто не говорить про переваги об’єднання та не думає, які перспективи воно відкриє через 20-30 років.

У зв’язку з такою ситуацією ідея «Великого Рівного» зникає на очах. Адже кілька сільських рад, які межують з Рівним, вже об’єдналися. Уже створені Шпанівська ОТГ та Корнинська ОТГ. Крім того, Біла Криниця почала процес об’єднання із Шубковом. Тому Рівне уже таким великим, як планувалося, бути не зможе. Зараз в обласного центру залишилася можливість приєднатися до Обарова, Великої Омеляни, Квасилова, Городища та Городка. Але щоб це зробити, потрібно перейти від заяв та намірів до конкретних пропозицій. Із кожною сільською радою, депутатами та жителями потрібно спілкуватися окремо.

Степан Горбатюк, селищний голова Квасилова:

— Квасилів планує створити ОТГ із Богдашевом, уже працює робоча група. Логіка нашого об’єднання полягає у тому, щоб залишити тут всі податки. Бо ми знаємо, як вони можуть легко розчинитися у бюджеті обласного центру. Є багато негативних прикладів цього. Наприклад, Новий Двір. Скільки років вони разом із Рівним, а там нічого не робиться. А в нас у селищі усі вулиці освітлені, є дитячий садок, прекрасні дитячі майданчики та хороше автомобільне сполучення.

Олеся Ткачук, голова Городоцької сільської ради:

— Ні наші жителі, ні сільські депутати до міста не хочуть. У нас у планах об’єднатися із Бронниками та Обаровом. Хоч поки до 2020 року немає примусового об’єднання, то поспішати з цим не будемо. Сподіваємось, що «Рівнеазот» буде платити податки в наш бюджет, тоді побудуємо дитячий садок.

Алла Карпюк, заступниця голови Великоомелянської сільської ради:

— Ще на початку реформи проводили опитування, яке показало, що з 1500 опитаних мешканців лише 43 хочуть приєднатися до Рівного. Тому розглядаємо об’єднання у форматі двох сільських рад. Плануємо утворити ОТГ із Грушвицею.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також