Агрокомпанії зменшують посіви кукурудзи

1167 0

Ми у соцмережах:

Агрокомпанії зменшують посіви кукурудзи

Найбільші виробники кукурудзи в Україні не поспішають розширювати посіви цієї культури, хоча ціна на неї досягла найвищої відмітки за останні 18 місяців.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на «Bloomberg».

Частково небажання виробників збільшувати посіви пов'язано з тим, що експортні ціни на зерно досі становлять лише половину від тієї, яка була в 2011 році. До того ж, постачальникам доводиться мати справу з конкурентами з Бразилії.

Українські фермери мали проблеми з кукурудзою торік, коли суворі погодні умови скоротили врожай на 14%. Інші культури, як-от соняшник, виявилися більш прибутковими.

Цього року деякі українські фірми планують навіть ще більше скоротити посіви кукурудзи. Приміром, агрохолдинги "Мрія" і "Нібулон" запланували скорочення на 17% наступного сезону. Ще два виробники в Україні, з якими спілкувався "Bloomberg", повідомили, що не збираються збільшувати виробництво кукурудзи.

"Її вартість досі лишається непривабливою для виробників навіть після останнього подорожчання", - сказав голова зернового підрозділу UkrLandFarming Віктор Спаський.

Він розповів виданню, що замість кукурудзи його фірма розглядає збільшення посівів соняшника і сої.

Небажання збільшувати виробництво культури наступного сезону може зменшити експорт України, четвертого у світі постачальника кукурудзи.

Українські закордонні продажі кукурудзи вже скоротилися на 16% через менший минулорічний врожай і збільшення позиції Бразилії на ринку Євросоюзу, який завжди був найбільшим покупцем українських зернових.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також