Рівненський обласний онкологічний диспансер невдовзі може позбутися статусу комунального закладу обласної ради та перейти під державне підпорядкування. При цьому змінивши не лише статус на регіональний центр, а й свою назву. Усе це — завдяки мільярдеру Ринату Ахметову.
Цього четверга обласний онкодиспансер підпише договір з Благодійним фондом Рината Ахметова про постачання в медзаклад обладнання на 5 мільйонів доларів. — Ми отримаємо надзвичайно потужну установку — лінійний прискорювач, і під цю апаратуру в нас буде створено регіональний центр променевої терапії, який буде обслуговувати кілька областей, — радіє головний лікар онкодиспансеру Григорій Максим’як. — На Західній Україні таких центрів буде лише два: у Львові й у нас. Обладнання надзвичайно дороге, це фактично ядерний реактор, який опромінює хворих швидкими електронами. Це навіть для Європи сучасний спосіб лікування. У Польщі таких приладів 5, у Німеччині — 12. В Україні незабаром теж буде п’ять. Так що в цьому плані ми вже наближаємось до Європи. Рівне вибрали через зручне географічне розташування та через те, що в нас були готові приміщення під лінійний прискорювач. Зазвичай я тісно співпрацюю з керівництвом благодійного фонду, а з самим Ринатом Ахметовим я особисто зустрічався лише один раз на загальній нараді на початку минулого року, коли він збирав усіх головних лікарів, з якими співпрацює. Враження дуже позитивні. Він жорсткий чоловік, сказав тоді конкретно: «Это мои личные деньги и я буду контролировать каждую копейку. Но я обеспечу вас нормальной аппаратурой». Онкодиспансер, який нині має статус комунального закладу, планується перевести у підпорядкування напряму державі та надати державне фінансування. Нині ж утримання онкодиспансеру обласному бюджету обходиться у понад 11 мільйонів гривень. Причому цьогоріч фінансування медзакладу урізали на 700 тисяч гривень. — Разом з тим зміниться і наша назва, — продовжує головний лікар. — Офіційною назвою буде «Центр високоспеціалізованої онкологічної допомоги», а неофіційною — «Протипухлинний центр». Серед планів також добудова корпусів та пансіонату. Що стосується державного утримання, то тут є і плюси, і недоліки. Якщо сьогодні я можу запросто потрапити до кабінетів керівництва області та вирішити проблемні питання, то пізніше доведеться виходити вже на Київ. З іншого боку, значно підвищується статус медичного закладу.
Довідка РВ У 2010 році в Рівненському онкодиспансері лікарі провели 2890 операцій. Усього ж медзаклад торік відвідали майже 57 тисяч пацієнтів.