Антивакцинаторка з Рівного пояснила, чому змінила позицію

2127 0

Ми у соцмережах:

Антивакцинаторка з Рівного пояснила, чому змінила позицію

Рівнянка Юлія Тхорук — мама трьох діток. Старшу доньку не вакцинувала, однак після народження двійнят, кардинально змінила свою думку.

 «Першу дитину не щеплювала, бо жахали чутки про наслідки. Тоді взагалі ніхто не говорив про вакцинацію. Я не чула про важливість щеплення ні від лікарів, ні з інших джерел. Натомість постійно чула історії, начебто у «подруги дружини двоюрідного брата дитину після щеплення паралізувало», - пояснює Юлія Тхорук. - На той момент я не розбиралася в питаннях вакцинації, не розуміла різниці між ускладненнями й реакцією, взагалі нічого не знала про це. Тому першу дитину ми не вакцинували».

Потім у подружжя народилася двійня. Було дуже складно: двоє малюків, передчасні пологи, які обернулися дихальною недостатністю та мали інші наслідки. Юлія розповідає, що якось старша донька захворіла: кашель, незначна температура, слабкість, головний біль. Так тривало кілька днів. А тоді почали хворіти малюки. В одного із хлопчиків хвороба дала ускладнення.

Фото: Рівненська ОВА

«Через наслідки передчасних пологів і проблеми, до яких вони призвели, в дитини зупинилося дихання. Він не дихав 14 секунд. Ми потрапили у лікарню, і, напевно, у той момент я вирішила, що маю зробити все, щоб захистити дітей», - додала жінка.

Після тієї ситуації вона почала вивчати питання вакцинації й розпитувати в лікарки про все, що турбувало та цікавило. Юлія спеціально готувала запитання про побічні дії вакцин, про які десь чула чи читала раніше. Лікарка детально розповідала про кожну хворобу, пояснювала простими словами, що і для чого потрібно.

«Тоді я зрозуміла одну важливу річ: у разі відмови від вакцинації можна скоріше померти від ускладнень, наприклад, кору і правця, чи бути паралізованим через поліомієліт, ніж мати ускладнення безпосередньо від щеплення, - ділиться Юлія Тхорук. – Так, із мами, яка не вакцинувала старшу доньку, я перетворилася на людину, яка тепер пропагує вакцинацію. Я повністю змінила свою думку. І разом із двійнятами щеплення надолужує моя старша донечка. Ми дуже хвилюємося, коли хворіють діти. Проте набагато менше, ніж могли б. Адже знаємо, що вони вакциновані».

Нагадаємо, що в Україні згідно з Національним календарем профілактичних щеплень дитину потрібно вакцинувати від 10 хвороб: це гепатит В, туберкульоз, кір, паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт і гемофільна інфекція. Усі вакцини сертифіковані та безпечні. Щеплення можна зробити в педіатра.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також