Архієпископ Іларіон звернувся до духовенства та вірян щодо відзначення Страсної седмиці й Великодня

1771 0

Ми у соцмережах:

Архієпископ Іларіон звернувся до духовенства та вірян щодо відзначення Страсної седмиці й Великодня

Звернення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона до духовенства та вірян щодо відзначення Страсної седмиці й Великодня з'явилось на сайті Рівненської єпархії.

У ньому йдеться:

- Улюблена моя паство: всечесні отці, дорогі у Христі браття і сестри! У ці спасительні дні Страсної седмиці й Світлого Христового Воскресіння звертаюсь до вас зі словами молитовної підтримки та закликом до духовної єдності і тверезості розуму.

Ситуація, в якій ми опинилися через поширення небезпечного коронавірусу COVID-19, є неординарною для всього світу, бо про подібні виклики до цього часу ми могли дізнаватися лише з історії. Сьогодні людство зіштовхнулося з небезпекою обличчям до обличчя. Водночас сучасна наука та медицина дають нам рекомендації, до яких ми повинні дослухатися і зробити відповідні висновки.

Православна Церква України 9 квітня 2020 року на засіданні Священного Синоду під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія ухвалила низку рішень, які регулюють практичні настанови для пастирів у звершенні богослужінь, таїнств та інших церковних обрядів у період карантину. Тому вважаю за свій обов’язок вчергове звернутися до ввіреної мені Церквою пастви з наступним:

Найперше і найголовніше: духовенство та парафіяни неухильно повинні дотримуватись карантинних норм і залишатися по домівках, пам'ятаючи, що «Отець твій, Який бачить таємне, воздасть тобі явно» (Мф. 6.6).
Обов'язково дотримуватись рекомендацій щодо присутності за богослужінням визначеної державними органами кількості людей (не більше 10 осіб). За роз’ясненнями Національної поліції, порушенням норм карантину вважатиметься як присутність більшої кількості осіб у храмі, так і присутність богомольців на територіях біля храмів просто неба у будь-якій кількості, за що можливе притягнення до відповідальності.

У позабогослужбовий час не відмовляти мирянам, які індивідуально прийдуть до храму з релігійними потребами, в їхньому задоволенні. Важливо пам’ятати, що у позабогослужбовий час у храмі не повинно знаходитися одночасно більш ніж дві особи (не враховуючи священнослужителя) – у храмі великого розміру і більше однієї особи (не враховуючи священнослужителя) – у храмі малого розміру. Зовні не повинні утворюватися черги.

Користуючись інформаційними можливостями, духовенству закликати парафіян долучатись до богослужінь через засоби трансляції. З місцевого храму в соцмережах (якщо є така можливість), із Свято-Покровського кафедрального собору на телеканалі «Рівне 1» чи кафедрального собору Предстоятеля на центральних телеканалах.

12 квітня, в день свята Входу Господнього в Єрусалим, з метою недопущення скупчення людей вербу роздаватимуть на церковному подвір'ї протягом усього недільного дня.

Обнесення Плащаниці здійснювати в самому храмі, або звершувати обхід навколо храму лише у складі тих, хто бере участь у відповідному богослужінні, з дотриманням «соціальної дистанції». Достатнім виявом шанування Плащаниці є поклоніння/поклон перед нею, без цілування.

18 квітня впродовж усього дня освячувати пасхальні приношення на церковному подвір'ї (з дотриманням карантинних норм та піснеспівів Великої суботи). У сільській місцевості можна діяти за рекомендаціями Синоду ПЦУ, коли приношення освячують біля подвір'я парафіян.
У разі, якщо миряни не мали можливості у жоден з перелічених способів отримати благословення верби, великодніх страв – благословляю їм в день свята, в час після прочитання відповідних молитов про благословення у храмах, окропити їх водою, освяченою на свято Богоявлення.

Під час здійснення поховання слід додержуватися наступних рекомендацій Міністерства охорони здоров’я: допускати не більше 10 присутніх осіб за умови одночасного перебування у приміщенні; розташування має бути не більше 1 особи на 10 квадратних метрів площі; повинна зберігатися безпечна дистанція у 1,5 метра між присутніми; заборонено цілувати тіло померлої особи через ризик інфікування.


Відвідання священниками і мирянами кладовищ у поминальні дні перенести на Троїцьку поминальну суботу (6 червня 2020 р.).
Настоятелям храмів звернутися до місцевих органів самоврядування, правоохоронних органів для допомоги та сприяння у співпраці щодо дотримання карантинних норм.

Закликаю всіх пам'ятати слова Спасителя, коли Йому дорікали через недотримання приписів юдейських: «Милости хочу, а не жертви» (Мф. 9.13). Пожертвуймо обрядовістю, а просімо краще милості Божої у молитві для себе та своїх ближніх.

Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також