Асфальтні заводи перевірять через скарги жителів Нової Любомирки

1151 0

Ми у соцмережах:

Асфальтні заводи перевірять через скарги жителів Нової Любомирки

Жителі села Нова Любомирка.що у Рівненському районі, домагаються чистоти повітря та закриття асфальтних заводів, які працюють без дозволів. Хто відповідає за моніторинг чистоти повітря – незрозуміло, а сучасні механізми мінімізації забруднення атмосфери для українських промислових заводів невідомі.

Змінити ситуацію взялися жителі села Нова Любомирка, які самоорганізувалися у громадську організацію "Нова Любомирка", аби ефективніше захищати інтереси громади та своє конституційне право на безпечне для життя і здоров’я довкілля.

У селі Нова Любомирка Рівненського району проживає понад 1,5 тис. громадян, в т.ч. 300 дітей. Вже багато років місцеве населення потерпає від шкідливих викидів у атмосферу забруднюючих речовин. Хмари пилу, вапняного нальоту і диму, які постійно є у повітрі, осідають на дерева, сільськогосподарські культури, будинки. Кожен мешканець скаржиться на проблеми із здоров’ям: їдкий кашель, алергічні реакції, інші хронічні захворювання дихальних шляхів.

ГО "Нова Любомирка" повідомила РВ, що пПричина цієї екологічної проблеми – безперебійна господарська діяльність низки промислових та асфальтних заводів, що діють на території села, а всього їх у Новій Любомирці – 12.  Кілька підприємств, на переконання людей, працює із порушенням норм технологічного режиму виробництва, правил експлуатації та технічного обслуговування обладнання, що є наслідком понаднормових викидів шкідливих речовин в атмосферу. А чотири асфальтні заводи: ТОВ «Завод шляхо-будівельних матеріалів», ТОВ «Торгова компанія «Дорсервіс», філія «Любомирський асфальтобетонний завод» ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», ТОВ «Рівненський асфальтний завод», як з’ясувала громадська організація «Нова Любомирка» з відповідей від Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА, взагалі працюють без дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, більше того – останні стосовно отримання таких дозволів до Департаменту взагалі не зверталися.

Оскільки між громадою та керівництвом заводів не вдалося досягти компромісу, люди змушені самостійно звертатись до різних інстанцій за захистом своїх прав.

На вимогу людей комісія з числа працівників Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, Державної екологічної інспекції Поліського округу, Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА Головного управління Національної поліції в Рівненській області цьогоріч у вересні здійснила спільне виїзне засідання, метою якого було вирішення проблем, пов’язаних із діяльністю підприємств, які отруюють повітря у селі Нова Любомирка.

Державна екологічна інспекція Поліського округу повідомила голову громадської організації «Нова Любомирка» Валентина Гаврилюка про те, що до Державної екологічної інспекції України направлено колективне звернення жителів Нової Любомирки для подальшого його подання до профільного Міністерства з метою отримання погодження на проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) у діяльності 7 суб’єктів господарювання. Після їх отримання Державна екологічна інспекція Поліського округу проведе перевірки на підприємствах на предмет дотримання ними вимог природоохоронного законодавства.

Громада прагне, аби усі промислові підприємства, що розташовані на території села, працювали відповідно до чинного законодавства, в іншому разі – діяльність останніх повинна бути припинена.

Наступний крок громади села Нова Любомирка – діалог із головою Рівненської обласної державної адміністрації Віталієм Ковалем, який заплановано на 21 лситопада, а також народними депутатами України, з метою привернення їх особистої уваги до вирішення екологічної проблеми Рівненського району.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також