«Авангард» подорожчав на 40%, але це ще не кінець

1310 0

Ми у соцмережах:

«Авангард» подорожчав на 40%, але це ще не кінець

Ще на етапі проектування реконструкція стадіону «Авангард» у центрі Рівного встигла подорожчати вдвічі. Тож ніхто й не сумнівався, що сума у 200 млн грн, на яку було підписано договір з підрядником, до завершення робіт зросте на кілька десятків мільйонів. Влітку міська рада замовила коригування проекту і заявила, що подорожчання буде… на 10-15 млн грн. Насправді ж вартість робіт на «Авангарді» зросла на 40%, і, ймовірно, це ще не остаточна сума.

Рівненська фірма «Фіалка» розпочала роботи навесні, і відтоді техніка на території стадіону не зупинялася. Зокрема, знесли разом з фундаментом трибуни, під якими був вхід до стадіону. Розібрали також бокові трибуни і залишили старі стіни тільки тих трибун, що над Устею.

Стіни і стали причиною подорожчання проекту, стверджують у міській раді. Адже львівська організація «Арт-Простір», яка виготовляла проект, начебто не передбачила, що більшість трибун не можна врятувати – від старості та грибка. Окрім того, як зазначив міський голова Володимир Хомко, під час будівництва завжди з’являються додаткові роботи, які не були включені у проект, але без яких завершити об’єкт буде складно.

У серпні міське управління капітального будівництва уклало договір з новою проектною організацією, уже місцевою – ТОВ «Орбіта Будпроект», яка зареєстрована у Великому Житині Рівненського району і належить жителю Дубровицького району Юрію Таборовцю. Директором товариства працює викладач кафедри архітектури НУВГП Олександр Матвіюк.

За 1,1 млн грн «Орбіта Будпроект» мала відкорегувати проект реконструкції «Авангарду». Документацію довелося знову відправляти на експертизу до Києва, її затвердили лише у середині листопада. А на початку грудня УКБ оголосило на Prozorro про проведення переговорної процедури з «Фіалкою» на додаткові будівельні роботи.

Переговорна процедура – цілком законна, проте саме її найчастіше використовують, щоб без відкритих торгів продовжити дороге будівництво, збільшивши на нього витрати. Так, реконструкція «Авангарду», відповідно до підрахунків рівненських проектувальників, зросла на 82,6 млн грн, тобто на 40%. Сума – тендерна, але оскільки не перевищує половини вартості робіт реконструкції, управління капітального будівництва оголосило «переговорну процедуру», відповідно до якої громадськості лише повідомляють, що з «Фіалкою» буде укладено додатковий договір. А отже, фірма отримає уже не 200, а понад 280 млн грн за стадіон. І цілком ймовірно, за наступні півтора року (будівництво має бути завершено у травні 2021р.) роботи подорожчають ще на кілька мільйонів – і знову без тендера кошти перекажуть «Фіалці».

Цього року, до слова, «Фіалка» працює на 50 млн грн, які виділили з міського бюджету. Фінансування з ДФРР на цей рік передбачено не було, проте міський голова сподівається, що об’єкт включать у фінансування з держбюджету на наступний рік, адже у міському немає стільки коштів, аби профінансувати усе будівництво на «Авангарді» самостійно.

За даними з єдиного веб-порталу використання публічних коштів, цього року «Фіалка» вже отримала за роботу на «Авангарді» 24 млн грн. Наприкінці року сума зросте, адже з підрядником розрахуються за ті роботи, які встигли виконати. А до Нового року планували зробити накриття над трибунами на березі Усті, монолітні роботи на східній трибуні, а також ще влітку перенесли колектор.

До якості робіт зауважень поки не було. Загалом у «Фіалки» не найкращий імідж, зокрема, через велику кількість об’єктів, на будівництво яких фірмі віддали перемогу на Рівненщині. Проте Юрій Фалко, який керує фірмою, раніше зазначав, що будівництво стадіону в Рівному для нього важливе – як для того, щоб підняти власний імідж, так і для нього самого, як уболівальника та спонсора «Вереса». Але так це чи ні, перевірити рівнянам вдасться хіба після 2021 року: якщо тоді стадіон вже буде закінчено, а у Рівному все ще буде власна футбольна команда.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також