Автоцивілка: все, що потрібно знати водіям про страхування автомобіля

2142 0

Ми у соцмережах:

Автоцивілка: все, що потрібно знати водіям про страхування автомобіля

Згідно з чинним законодавством, кожен водій в Україні повинен оформити страховий поліс на своє авто — автоцивілку. Цей вид страхування є обов'язковим, тому, здавалось би, про нього має бути достатньо інформації. Проте часто навколо ОСЦПВ (інша назва автоцивілка) виникає багато спірних питань. Розказуємо, як повинна оформлятися автоцивілка в Житомирі та що вона дає водіям.

Що таке автоцивілка

ОСЦПВ (обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності) — вид автомобільного страхування, за відсутність якого водія можуть оштрафувати. Автоцивілка покриває відповідальність власника поліса перед третіми особами. Тобто у випадку аварії збитки, завдані потерпілій стороні, будуть повністю чи частково компенсовані страховою компанією. Це дозволяє винуватцю уникнути великих витрат. Проте своє авто йому доведеться ремонтувати власним коштом.

Власник автомобіля завжди повинен мати чинну автоцивілку (зазвичай оформляється вона на рік). Щоб придбати поліс, необов'язково відвідувати страхову компанію. Сьогодні всі операції можна виконати онлайн. Електронний поліс показують представникам правоохоронних органів. Він має таку ж дію, що і паперовий. Придбати страховку на автомобіль можна також зв'язавшись з працівниками страхової компанії за телефоном.

Скільки коштує автоцивілка

Вартість поліса ОСЦПВ може бути різною. Залежить вона від наступних факторів:

  • об'єм двигуна автомобіля (що більше — тим дорожче);
  • місце реєстрації автомобіля (дорожче у великих містах, оскільки там вища ймовірність потрапити в аварію);
  • реєстрація на фізичну чи юридичну особу (на фізичну дешевше);
  • термін дії договору.

Ті водії, які не встигли перереєструвати куплений в іншій країні автомобіль та отримати українські номерні знаки, теж можуть застрахувати свій транспортний засіб по ОСЦПВ. Вартість страхового поліса для них можна порівняти з вартістю автоцивілки у містах-мільйонниках.

Що ще потрібно знати про автоцивілку

Купуючи поліс ОСЦПВ, треба знати особливості його оформлення, щоб уникнути сюрпризів. Наприклад, варто звернути увагу на розмір франшизи. Це та сума, яку компанія за вас не заплатить, і її потрібно самому віддати потерпілому. Згідно з законодавством, вона може становити від нуля до 2000 грн. Іншими словами, якщо у вас франшиза складає, приміром, 1000 грн, то ви самі оплачуватимете третій стороні збитки у розмірі до цієї суми або ж доплатите тисячу до страхових виплат, якщо збитки цю суму перевищують.

Також треба пам'ятати, що страхова сума за полісом ОСЦПВ — це фіксована сума на термін дії поліса, а не на одну ДТП. Тобто, якщо ви вже потрапили в аварію, і страхова компанія виплатила потерпілій стороні збитки у розмірі 80 000 грн, а ваш поліс оформлений на суму 160 000 грн, то при повторній аварії протягом терміну дії поліса компанія виплатить не більш як 80 000 грн, що залишилися.

До речі, максимальна виплата за шкоду, заподіяну майну, на одного потерпілого становить 160 000 грн. Максимальна виплата за шкоду, заподіяну здоров'ю та життю, на одного потерпілого — 320 000 грн. Якщо ви завдасте більшої шкоди, то оплачувати різницю доведеться самостійно. Звичайно, є можливість збільшити цю суму. Для цього з полісом ОСЦПВ можна придбати поліс добровільного страхування. Ви можете визначити страхову суму: 50 000 грн, 100 000 грн, 150 000 грн або 500 000 грн. Термін дії – рік.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також