Банкрут сірників не виробляє

1965 0

Ми у соцмережах:

Банкрут сірників не виробляє

Господарський суд Рівненської області почав процес банкрутства державного підприємства «Рівненська сірникова фабрика». Втім, це не означає, що зупиниться єдине в Україні виробництво сірників. Адже це державне підприємство ще чотири роки тому фактично перестало працювати. У 2006 році ТОВ «Українська сірникова фабрика» викупило з аукціону, оголошеного банком, перед яким фабрика мала борги, цех з обладнанням і навіть прохідну.

Микола Шершун, колишній гендиректор підприємства «Рівнеліс», народний депутат України: — Я відійшов від справ цього підприємства, але нині мені дуже шкода, що ми не зберегли фабрику як цілісний майновий комплекс. І що б не казали про новітні технології, та сірник залишається стратегічно важливим продуктом, як хліб, сіль і мило. Держава тоді обіцяла дати грошей, адже це — державне підприємство, але не дала, підприємство залізло в банківські борги, його лихоманило. Ніби й було кілька антидемпінгових розслідувань, аби обмежити ввезення в Україну імпортних сірників і розширити ринки збуту для українських, але відчутного результату фабриці це не дало. Нині підприємство працює і, гадаю, буде й надалі працювати. Там стоїть дуже дороге високотехнологічне обладнання, і розпродувати його, скажімо, заради кількох приміщень фабрики немає сенсу. Щодо власника, то там, напевне, уже все домовлено. Володимир Грицайчук, начальник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства, у підпорядкуванні якого до цього перебувала фабрика: — Банкрутство у цій ситуації — звичайний процес. Рівненська сірникова фабрика уже кілька років не здійснює господарської діяльності, на ній рахується усього два працівники — директор і бухгалтер. Після завершення процедури банкрутства зміниться статус підприємства. Адже у ньому й зараз більше приватного капіталу. Обладнання фабрики, яке свого часу було надане в лізинг (довгострокова оренда майна з наступним правом його викупу. — Авт.) — це питання Державної інноваційної компанії, яка колись надала це обладнання, а потім погодилася передати його в оренду товариству «Українська сірникова фабрика». На підприємстві нині працює близько 300 людей, роботою вони забезпечені і не думаю, що для них щось суттєво зміниться. Наше управління, як і раніше, має замовлення від фабрики на сировину, тобто ми й надалі постачатимемо деревину на сірники. Профіль підприємства змінитися не може, оскільки це обладнання призначене лише для виробництва сірників. Продавати їх і надалі будуть українському споживачеві.

Світлана ФЕДАС.

Довідка «РВ» ТОВ «Українська сірникова фабрика» зареєстроване 22 червня 2004 року, найбільший внесок до статутного фонду здійснила компанія з Лондона PAXSTONE LIMITED. За неофіційними даними, ця компанія входить в орбіту співвласника газового трейдера «РосУкрЕнерго» Івана Фурсіна.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також