Базари у Рівному «трястимуть» і можуть закрити

2195 0

Ми у соцмережах:

Базари у Рівному «трястимуть» і можуть закрити

Торгівля на дорогах біля центрального продовольчого ринку зникла відразу після рішення комісії з ТЕБ та НС припинити торгівлю, що діє не у межах офіційних ринків. Торговці цим рішенням обурились, але змушені були виконувати. Бо поліція та громадські формування контролюють заборону.

Є претензії й до торгівлі на самих ринках, у тому числі й центрального продуктового у Рівному. Погрожують навіть припинити торгівлю на два тижні.

Ігор Остапенко, начальник міського управління торгівлі та громадського харчування:

— Загалом у Рівному є 19 ринків, з них 6 — великі, решта дрібніші. Днями питання їхньої роботи обговорювали на засіданні комісії ТЕБ і НС. Ввели додаткові обмеження. Зокрема, ринки мають забезпечити два входи і виходи для контролю, а також припинити так звані ярмарки — торгівлю поза межами ринку. Відвідувачі також обов’язково мають дотримуватися дистанції. Контроль за дотриманням карантину — на Держпродспоживслужбі. От за результатами їхніх перевірок і вирішать, чи тимчасово припинятимуть роботу ринків, і яких саме.

Окрім того, з дирекцією усіх ринків ми проводили окремі наради. Так що про дотримання обмежень вони в курсі — це ж у їхніх інтересах. Звісно, невдоволені ситуацією є. Уже був прецедент на ринку «Андріївський» — один з торговців поскаржився, що його не допускають до роботи. Але ж він не щеплений від коронавірусу, а сам торгує промисловими товарами. Тобто адміністрація ринку вчинила правильно, заборонивши йому працювати, доки не вакцинується.

До речі, те саме стосується і закладів громадського харчування. Вакциновані мають бути і працівники, і відвідувачі. Якщо клієнт зайшов у кафе, а сертифіката про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту при собі немає і він попадеться перевірці — йому випишуть штраф. Пред’явити рейдовим групам також можна швидкий тест, що діє 48 годин. Також обов’язковими залишаються скринінг температури, масковий режим, дотримання дистанції та наявність дезінфекторів у самих закладах. Якщо персонал повністю не вакцинований, можуть працювати лише на винос або за адресною доставкою.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також