Варта Рівного нарешті починає штрафувати порушників паркування

3085 0

Ми у соцмережах:

Варта Рівного нарешті починає штрафувати порушників паркування

У листопаді в Рівному все-таки почнуть штрафувати водіїв, які паркують свої автомобілі де захочуть — хоч на газоні, хоч на «зебрі». Займуться цим інспектори муніципальної варти, які планували робити це ще навесні, але через війну довго не могли отримати дозволів від Держспецзв’язку. Рівнян же більше цікавить, як це виглядатиме — буде це знову паперове попередження на лобовому склі чи уже серйозний протокол? І хто тоді платитиме штраф — власник авто чи той, хто був за кермом?

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— Муніципальна варта отримала уже всі відповідні дозволи, пройшли ліцензування і сертифікацію тих апаратів, які будуть виписувати штраф за неналежне паркування. З листопада буде штрафувати неслухняних водіїв. Якщо ми віддаємо автомобіль комусь, то маємо одразу розуміти — що потенційно можемо отримати штраф, і людей про це треба попереджати. От нещодавно мені прийшов штраф на порушення швидкості одним з автомобілів, який є в міськвиконкомі. Я був здивований, але виявляється, що я тепер маю заплатити штраф за автомобіль одного з моїх заступників — бо я керівник виконкому, а номерні знаки підв’язані, й система сама визначила, що я маю сплатити. Отакі казуси бувають, але маємо призвичаюватися до букви закону.

Віталій Чуй, член Рівненського міськвиконкому:

— А куди спершу піде муніципальна варта? Зрозуміло, що піде центром міста, Соборною. Будуть штрафи за неправильне паркування, недотримання трьох метрів до середини дороги, що автомобіль стоїть на тротуарі й так далі. Але перед тим, як штрафувати, треба створити місця для паркування і ввести паркувальний збір, який буде іти в бюджет.

Артем Ганущак, заступник міського голови Рівного:

— Слушно підмічено, що не можна забрати в людей можливість паркуватися, не давши якусь альтернативу. Хоча вони й порушують закон. Бо людина увімкне аварійку і піде, а потім буде в суді оскаржувати, що в неї була якась надзвичайна ситуація. І, повірте, суд буде ставати в багатьох випадках на бік тих людей, які будуть аргументовано пояснювати. Над цим теж працюємо, і з часом буде вирішено.

Ірина Матаєва, в. о. керівника департаменту муніципальної варти:

— Ми на завершальному етапі. Вже у листопаді наші інспектори з відділу контролю за паркуванням мають вийти з додатком і почнуть виявляти порушників. Вони уже навчені, але перші дні ще вийдемо на вулиці з фахівцями, які приїхали з Києва і попрактикуємо. Згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення наші інспектори з паркування уповноважені на місці розглядати справу і виносити постанову, а не складати протокол. Яким чином це відбувається: вони виявляють порушення, вносять в додаток, підтягується їм номерний знак, встановлюється власник, і вони фіксують це. У них з’являється повідомлення, вони його роздруковують і залишають на автомобілі. Після цього автоматично вже інший працівник опрацьовує і виносить постанову. Тобто це здійснюється методом фото- та відеофіксації без присутності особи. А тій особі просто надходитиме повідомлення, що за нею є таке правопорушення. Це буде публікуватися й на сайті міської ради, де буде такий реєстр — куди будуть люди заходити і моніторити. Буде пільговий режим, в який можна буде заплатити половину штрафу, і буде дано термін, коли по несплаті штраф буде подаватися на виконавчу службу і стягуватися згідно з чинним законодавством. У разі незгоди особа може звернутися до суду. А щоб детальніше роз’яснити громадянам, що і як буде фіксуватися, згодом зробимо презентацію для всіх зацікавлених.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також