Без кленів, ясенів та робіній - чим в Україні заборонили засаджувати ліси

885 0

Ми у соцмережах:

фото ілюстративне

Бо то інвазійні види.

Українські ліси дещо зміняться. Нещодавно міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець затвердив перелік чужорідних видів дерев, заборонених у відтворенні лісів.

До переліку увійшли 13 видів: айлант найвищий, аралія маньчжурська, в’яз низький, гледичія колюча, горіх чорний, дуб червоний, каркас західний, клен ясенелистий, маслинка вузьколиста, павловнія (види та гібриди), робінія звичайна, черемха пізня, ясен пенсільванський. 

 - Відтепер ці види заборонено використовувати для створення та відновлення лісів та полезахисних смуг в Україні, - повідомляє прес-служба міністерства.

Водночас висаджені раніше "заборонені" дерева не будуть вирубувати

Як пояснюють фахівці, чужорідні види дерев здатні змінити або знищити цілі екосистеми. Не маючи природних ворогів на нових територіях, інвазійні види швидко розмножуються, захоплюють простір та витісняють місцеві види із природних ландшафтів.

Перелік інвазійних видів розробила створена Міндовкіллям міжвідомча робоча група. До її складу увійшли не лише чиновники, а й спеціалісти Національної академії наук України, Національної академії аграрних наук, НУБіП України, Національного лісотехнічного університету України, Держлісагентства та провідні експерти природоохоронних організацій.

«Три мільйони гектарів лісів в Україні постраждали через російську агресію та потребують відновлення. Затвердження Переліку інвазійних видів – це історичний природоохоронний крок, який дозволить відновити в Україні стійкі до кліматичних змін ліси з високими захисними властивостями та без агресивних видів-чужинців», – зазначив міністр.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також