Бібліотеці бракує… хіба що вивіски

518 0

Ми у соцмережах:

Бібліотеці бракує… хіба що вивіски

Цієї осені нарешті завершать реконструкцію Рівненської обласної бібліотеки, яка тривала з перервами з 2016 року. Нині фасад з утепленим дахом, нові сходи з довгим пандусом та огорожа практично готові. Всередині на третьому поверсі уже поклали новий паркет, оновили й сходи до читальної зали. З’явилася літня бібліотечна тераса. Та чи не найбільше бібліотекарі радіють новій системі опалення — кажуть, тепер всередині тепло.

— До реконструкції було інакше: опалювалися мережево тільки два перших поверхи, а от на третій, четвертий і книгосховище нагнітали «тепле» повітря кондиціонерами 1974 року випуску. Доки воно нагору доходило, то вже було холодним. Раніше чомусь ніхто не задумувався про комфорт читачів і працівників, так само і про економію. А тепер ми стали менше платити за опалення та електроенергію, — пояснила Валентина Ярощук, директор бібліотеки.

Загалом реконструкція обійшлася у 18,4 млн. гривень, з яких більшу частину дали з держбюджету, а 7 мільйонів — з обласного. Генпідрядником є «Західбудцентр».

— Згодом запрацює і наша літня тераса. Ідей для неї багато: вона може бути подіумом, там можна поставити крісла і столи для читання, можна зробити дитячу ігрову зону або й сцену для концерту, — розповіла Валентина Ярощук. — Також за бібліотекою є дворик, який раніше мало хто бачив. Тепер він окультурений, надалі будемо шукати таких підприємців, які хочуть організовувати там культурне дозвілля.

Степан Яковець, виконроб:

Щебеневі доріжки за брамою перед головним входом залишаться — для проїзду пожежних машин. Ми цю ділянку спеціально не закривали геотекстилем, щоб потім могла прорости трава і був гарний газон. А от доріжки біля брами, яку рівняни давно вже протоптали, не буде. Хоч вона там і «проситься», але проєктом не передбачена.

Бібліотеці бракує хіба нової вивіски, але за неї підрядник візьметься в останню чергу, коли отримає залишок коштів за свої роботи. Рівняни сподівалися, що заодно оновлять і старий непрацюючий фонтан перед бібліотекою. Однак він закладу не належить, тож його реконструкцією в подальшому займатиметься місто.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також