Бігла під звуки сирен у Вараші, а укриття — на замку?

1838 0

Ми у соцмережах:

Бігла під звуки сирен у Вараші, а укриття — на замку?

У місті-супутнику Рівненської АЕС мешканці також переживали за власну безпеку, адже ворог вкотре вирішив бити по енергетиці. Та виявилося, що потрапити в укриття, коли це вкрай необхідно, не завжди вдається. У цьому на власному досвіді переконалася Марія, мешканка Вараша, яка з двома маленькими дітьми намагалася знайти безпечне місце.

Марія, мешканка Вараша:

— Я вважаю, що легковажити безпекою під час війни не можна. Тим більше, коли щодня бачимо в новинах, як ворог влучає по енергетиці, по житлових будинках. Трапляється, що люди гинуть, бо не пішли чи не встигли дістатися укриття…

Недільного ранку була якраз така ситуація, коли не знаєш, чим все може закінчитися. У мене троє дітей: старшому 14 років і ще є восьмирічні двійнята. А вдома, на одному з вищих поверхів у наріжній квартирі, я не можу почуватися з дітьми у безпеці, коли летять ракети. Тому після сповіщення про підвищений рівень небезпеки я взяла рюкзак і пішла з меншими дітьми шукати укриття. Син-підліток навідріз відмовився, тож довелося залишити його вдома. Найближче укриття, судячи з онлайн-мапи, було в інформаційному центрі неподалік, але потрапити туди мені не вдалося. Тоді побігли до міської ради, але мені сказали, що цивільних туди не пускають. Далі побігли у мікрорайон Вараш, 3, а там — зачинено. Уявіть мій стан, коли під звуки сирен намагаєшся знайти з малими дітьми безпечне місце. Вулиці порожні, людей не видно. Невже усі навколо настільки адаптувалися до війни, стали байдужими до тривог і ніяк не реагують? Я повернулася у місто з-за кордону, але досі не можу звикнути до цього. Отак ми з дітьми 40 хвилин шукали укриття, я уже навіть плакала, дзвонила до поліції... Як же так, на онлайн-мапі, яка є на сайті міської ради, ці укриття зазначені, але потрапити туди — ніяк? Та навіть вказівників ніде не бачила, які ведуть до укриттів.

Наступного дня пішла знову до міської ради, поговорити. Прикро було чути, що з мене ще й зробили винну. Що я мала сама підготуватися, вивчити ситуацію, мапу укриттів, змінити телефон, якщо там щось нібито не відображається… Але ж хіба це не робота посадовців — стежити, щоб наведені на онлайн-мапі дані були актуальними, а укриття відчиненими під час повітряної тривоги? Наостанок мені подякували за «сигнал», пообіцяли розібратися і запропонували провести мене по укриттях. Але в мене вже ні моральних сил, ні часу на це не було.

Що робити в таких випадках? Заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко просить українців про зачинене укриття повідомляти на чат-бот @open_shelter_bot у Телеграм. Також це можна зробити у цифровому застосунку «Дія».

Голова ОВА Олександр Коваль у понеділок повідомив, що на Рівненщині розпочинається масштабна перевірка системи цивільного захисту, яка «дозволить побачити прогалини і виправити їх». Над цим упродовж двох тижнів в області працюватиме спеціальна комісія ДСНС.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також