Більше тролейбусів, менше маршруток

2459 0

Ми у соцмережах:

Більше тролейбусів, менше маршруток

У Рівному хочуть реорганізувати мережу громадського транспорту так, щоб зменшити кількість транспорту в місті. Окремі маршрути об’єднати, а нерентабельні взагалі закрити. Торік сімома новими тролейбусами замінили 25 маршруток. Цьогоріч їх планується зняти з рейсів близько 30.

— Скільки маршруток можна зняти з рейсів цього року — стане відомо після виділення сесією міськради коштів на придбання нових тролейбусів, — каже начальник управління транспорту і зв’язку Рівненського міськвиконкому Віталій Миронюк. — До того не хочу називати жодних цифр, аби мене не звинувачували у дезінформації. Найбільш нерентабельні маршрути в місті — №№32, 33, 36, 43 (44), 55, 69 і 70, на них перевізники працювати не хочуть. Тож зміни стосуватимуться насамперед цих маршрутів. Якісь, можливо, об’єднаємо, якісь скасуємо взагалі. Повірте, ми не хочемо, щоб люди потім скаржилися, тобто перед тим, як закрити маршрут, запропонуємо альтернативу. Загалом один новий тролейбус замінює три маршрутки. Чим більше у місті транспорту великої місткості, тим менше буде малих. Торік міська рада придбала 7 нових одиниць, позаторік — 6, а у 2016-му — 1.

Цьогоріч попередньо планують зняти з маршрутів близько 30 одиниць транспорту. Нині фахівці досліджують пасажиропотоки міста. Віталій Миронюк каже, що змін у системі громадського транспорту можна чекати не раніше весни наступного року. І зауважує, що жоден міський маршрут — не назавжди, адже місто будується, з’являються нові житлові комплекси там, де раніше ніхто не жив, тож потреби у громадському транспорті не було.

— З’явилося «Щасливе» — потрібне транспортне сполучення з ним, — каже Віталій Миронюк, — на Ювілейному виростають нові багатоповерхівки, «Нова Рівненська Брама» будує житловий комплекс, отже, потрібно або нові лінії відкривати, або діючі змінювати. Ніхто не хоче, щоб від змін хтось страждав. Львів, приміром, двічі проводив реорганізацію транспортної системи. Були скандали й нарікання, що люди так звикли, а тепер їм нібито погіршили транспортне сполучення. Спочатку ми вивчаємо попит на маршрути, а потім пропонуватимемо зміни. Але повністю відмовлятися від маршруток у Рівному поки не збираємося.

Світлана Федас.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також