Біля Острога орнітологи кільцювали лебедів

649 0

Ми у соцмережах:

Біля Острога орнітологи кільцювали лебедів

Кольоровими шийними мітками позначили десять лебедів, яких орнітологи упіймали на водосховищі Хмельницької АЕС, що поблизу Острога на Рівненщині.

На водосховищі Хмельницької АЕС біля Острога на Рівненщині в мороз збираються понад 200 лебедів. Вони злітаються сюди особливість технічної водойми, температура води в якій взимку – 7° тепла. До водосховища прилітають лебеді навіть з Болгарії. Така зимівля у цьому місці триває протягом 15 років. 

Завдяки десятьом кільцям на шиях науковці більше дізнаються про життя птахів, – повідомив Суспільному  орнітолог Василь Ільчук. Самому методу збору інформацію вже понад сто років, в області шийне кільцювання використовують вперше.

- Методу кільцювання вже понад сто років, а вже цими пластиковими кільцями шийними то практично вперше зайнялися так серйозно. Минулоріч були пробні варіанти. Є кільця для лап, але у водоплавних лапи перебувають більше у воді й інформацію важко зчитати інформацію, – зазначив орнітолог.

Шийні кільця зробили для області у Польщу, адже за кордоном такий метод використовують давно. На них нанесене спеціальне маркування з чотирьох символів. У кожного птаха є свій номер, завдяки йому через центр кільцювання відбувається обмін інформацією. При кільцюванні орнітологи записують,  коли це робили, скільки років птахові, стать тощо. Передавачі  не ставлять, бо вони дуже дорогі. Певної схеми відбору птахів для кільцювання немає. Ловили ті особини, які ближче підходили до людей. З допомогою шийних міток UT05-UT14 науковці зможуть дізнатися, куди лебеді полетять після зимівлі, за скільки кілометрів будуть гніздуватися, в яких країнах тощо.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також