Біля речового ринку в Рівному — «депресивна локація» на міській землі

13231 0

Ми у соцмережах:

Біля речового ринку в Рівному — «депресивна локація» на міській землі

Ті, хто роками раніше купував одяг на речовому ринку на вулиці Замковій у Рівному, думав, що оті прибудови при вході з боку стадіону — це територія ринку. Насправді ж виявилося, що стоять кіоски незаконно на міській землі. До демонтажу, щоправда, дійшло лише після того, як, вочевидь, забудовник, який зводить на місці базару житловий квартал, звернувся з таким проханням до міської влади.

Євгеній Іванішин, заступник міського голови Рівного:

— Упродовж двох місяців ми намагалися знайти власників цих кіосків чи тих, хто їх орендує або використовує. Коли ж їх відкрили, виявилось, що вони порожні. Власник однієї споруди вийшов на зв’язок, він її використовує, тож написав заяву, що сам її демонтує. А власники демонтованих споруд, щоб отримати їх, мають подати документи, які підтверджують власність, оплатити демонтаж і період зберігання на міській базі ШЕУ. Це міська земля. Ми бачимо, що це територія, яка активно розвивається. З одного боку, відбувається реконструкція стадіону, а з іншого — зведення багатоквартирного житла. Ця територія має якось облагороджуватись: тут чи парковки для автомобілів мають бути, чи якась транспортна інфраструктура. Бо наразі це депресивна локація, яка аж ніяк не вписується у зміни, що відбуваються навколо.

Володимир Рабінюк, співвласник речового ринку:

— Ті чотири кіоски стоять на міській землі, розташовані по сусідству з ринком — але за нашими межами. Нехай міська влада сама з ними розбирається. А в нас триває будівництво багатоповерхових житлових будинків. Темпи, звичайно, сповільнилися через ситуацію в країні — а ми ще й підлаштовувалися під будівництво «Авангарду», що неподалік першого будинку. Але все одно, процес іде. Вже скоро буде здано в експлуатацію перший будинок, а там і другий буде на підході, і третій. Якщо все буде добре, то наступного року ритимуть котловани під 4-й та 5-й будинки.

Речовий ринок у старому форматі вже своє «віджив», цю територію однозначно потрібно змінювати. Сучасний житловий квартал з підземним паркінгом на 250 місць, з торговими галереями та благоустроєм більше потрібен у центрі Рівного. І підприємці зможуть перейти торгувати до нових приміщень, коли буде завершено будівництво. Наразі від старого ринку функціонує близько третини, на такому собі п’ятачку. Підприємців про будівництво давно попередили, як передбачає законодавство. Сама оренда землі під ринком триватиме ще до 2029-го. Так вже вийшло, що починали будівництво у ковід, а продовжується воно у війну. Тому жодних прогнозів про терміни завершення робити не доводиться. Але думаю, що до кінця року на речовому ще точно торгуватимуть.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також