Благодійність зі смаком примусу?

1269 0

Ми у соцмережах:

Благодійність зі смаком примусу?

Днями до редакції «РВ» звернувся студент першого курсу автотранспортного технікуму і поскаржився на керівництво навчального закладу. Називати своє прізвище хлопець відмовився — боїться, щоб не вигнали. Зі слів студента, адміністрація технікуму змушує першокурсників здавати гроші на заміну вікон.

— Нас примушують здавати по 600 гривень благодійної допомоги, — каже хлопець. — Кошти нібито потрібні на заміну вікон в одному з гуртожитків технікуму. Крім того, нас змушують писати розписки, що ці кошті справді є благодійними внесками. Тих, хто не здав гроші або відмовляється здати, відверто залякують виключенням з навчального закладу. Це стосується і тих студентів, які на платній формі навчання. Керівництво технікуму заперечує той факт, що когось зі студентів до чогось примушують. А також заперечує і те, що адміністрація закладу когось залякує. Розповідає в.о. директора Рівненського автотранспортного технікуму Валентина Антонюк: — Наскільки мені відомо, рішення про збір благодійних внесків на заміну вікон приймалося на зборах батьківського комітету. Студенти до цього ніякого відношення не мають. З них ніхто нічого не збирає, тим більше ніхто ні до чого не примушує і не залякує. Батьки самі здають нам кошти. Ці внески є добровільними, тому якщо є змога — здають, а немає, то їх ніхто не примушує. Крім того, сума внесків не фіксована. Здають хто скільки може.

Коментар Іван Вєтров, начальник Рівненського обласного управління освіти і науки: — Благодійні внески — це нормальне явище. Тим більше, якщо врахувати той факт, що фінансування навчальних закладів сьогодні досить обмежене. Щодо автотранспортного технікуму, то він взагалі не отримує коштів від держави. Інша річ, що благодійні внески — це особисте бажання кожної людини. Змушувати до цього ні студентів, ні їхніх батьків не мають права. Якщо благодійні внески збирають, то адміністрація закладу має облікувати ці кошти згідно з законом і після їхнього використання прозвітуватися перед батьками, на що гроші були використані. Сигнали про примусовий збір коштів у навчальних закладах області до нас періодично надходять. Але поки жодного підтвердження цьому не було. Здебільшого через те, що скаржники не бажають назвати свої імена.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також