Будинок побуту: майстерні поки не виселяють — до аукціону

652 0

Ми у соцмережах:

Будинок побуту: майстерні поки не виселяють — до аукціону

28 травня закінчився строк оренди МПП «Моріон» Будинку побуту, що біля центрального базару в Рівному. Проте більшість суборендарів — власники майстерень, все ще тут працюють, хоч попереджені про виселення. Кажуть, що чекають на пропозиції від орендаря, а міська влада в усній формі пообіцяла їх поки не зачіпати. До 20 червня.

Іван Марчук, власник майстерні взуття:

— Ми пікетували будівлю виконкому, просили нас не виселяти. Секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян пообіцяв, що це питання вивчать і нас поки не виганятимуть з Будинку побуту. Нібито директори МПП «Моріон» готові нам запропонувати орендувати за тією ж ціною приміщення в будівлі «Моріон», що тут же, на ринку. В принципі, такий варіант нам підходить. Офіційно ми мали б покинути Будинок побуту 28 травня, але міська влада пообіцяла, що можемо залишатися до завершення аукціону, що відбудеться 20 червня. Далі — буде видно. Більшість поки тут залишається, але є майстерні, які вже закриваються і переїжджають. Так зробила майстерня з ремонту побутової техніки, ювелірна та офіс, в якому займалися оформленням віз за кордон.

Майстер Олександр, який замінює бігунки:

— Начальство каже, що просто зміниться орендар і ми платитимемо йому. Головне, щоб ціну не загнули. Виселятися звідси, звісно, не хочеться, бо це місце напрацьоване роками. Вкладати великі кошти в капітальний ремонт цього Будинку побуту новому орендарю недоцільно, адже це власність міста. Внизу знаходиться бункер (бомбосховище), його не зможуть викупити. Наскільки мені відомо, капітальний ремонт будівлі заплановано на 2024 рік.

Альона, адміністратор магазину з продажу швейного приладдя:

— Поки не переїжджаємо, бо й нікуди. Чекаємо якоїсь реакції від міської влади. Проте там від нас відмахуються: на наші дзвінки не відповідають або посилають нас в інші кабінети, до інших спеціалістів, а ті знову ж таки кажуть, що не компетентні вирішувати такі питання.

Ігор Кричкевич, заступник міського голови Рівного:

— Робота ведеться в тому напрямку, щоб продовжити оренду для суборендарів. Там маса юридичних проблем, вирішення яких залежить не від виконкому, а від депутатів Рівненської міської ради. Суборендарі самі гальмують це питання, адже через них ускладнюється завершення орендних відносин. Ми не можемо піти назустріч їхнім вимогам, тому що органи виконавчої влади юридично не можуть змусити нового орендаря укласти договори із суборендарями. Якщо він виграв аукціон, то має право займатися там тією діяльністю, яка приноситиме йому прибуток відповідно до цільового призначення будівлі.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також