«Букет» басівкутської водойми

1254 0

Ми у соцмережах:

«Букет» басівкутської водойми

Таким брудним Басівкутське озеро не було вже 20 років. У пробах води, аналізи якої робили минулого, прохолодного тижня, знайшли вже не тільки перевищення вмісту кишкової палички, а й сальмонелу, ентерококи, гельмінти (глисти) та холероподібний вібріон.

пляж_купання — Цей холероподібний вібріон не викликає холеру, але спричиняє гострі кишкові інфекції і є небезпечнішим за кишкову паличку, — коментує завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних захворювань Рівненського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби Марта Гоч. — Раніше ми знаходили тільки кишкову паличку. Стверджувати, звісно, не можемо, проте виникає враження, що в озеро систематично скидають фекалії. А природного очищення не відбувається. Ми рекомендуємо у воду не заходити. Цього тижня, коли повернулася спека, кількість бактерій тільки зросте. Недавно міська рада виділила гроші на очищення та укріплення берегів Усті. Дали 5 млн. грн. і на ремонт шлюзу на Басовому Куті і навіть заговорили про те, що добре було б запустити каналізаційно-насосну станцію, збудовану ще кілька років тому у районі гідропарку, яка заіржавіла і ні разу не використовувалась. пляж (11) Втім, усе це може врятувати Устю, але не басівкутську водойму від лайна, яке в нього скидають мешканці Басового Кута. Ба, навіть знайти крайнього, хто би мав відстежити несанкціоновані стоки, тепер важко. В санепідслужбі зазначають, що боротися зі скиданням нечистот має міська влада, в екологічні інспекції — що востаннє Басів Кут моніторили минулого року і без офіційного звернення шукати скиди не будуть. Олександр Нестерук, голова постійної комісії Рівненської міської ради з питань транспорту, зв'язку та екології:

— Знаємо про проблему і найближчим часом плануємо організувати комісію, в якій будуть не тільки депутати, а й начальники управлінь ЖКГ, капітального будівництва, заступник міського голови. Знайдемо, де труби в озеро виведені, викинемо їх і будемо вирішувати, що далі робити з Басовим Кутом. Це питання потрібно довести до логічного завершення, а то щоразу про проблему заговорять, розпочнуть щось робити, а до кінця процес так і не доведуть.
До слова, санепідеміологи моніторять стан води у 16 водоймах області, де офіційно є пляжі, та в 11 стихійних місцях відпочинку. І тільки у Басовому Куті не рекомендують купатися.
Алла САДОВНИК.
tag:басівкут


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також