«Бурштинівка» вже не та …

3698 0

Ми у соцмережах:

«Бурштинівка» вже не та …

Нові власники Шпанівського спиртзаводу стверджують, що ні спирту, ні горілки тут уже не виробляють. Запевняють, що й відому в певних колах «Бурштинівку» тут не виготовляють, натомість алкоголь під такою назвою почали випускати у Житомирі. Бо ще у 2016 році офіційне виробництво алкоголю у Шпанові припинилося. Замість питного спирту по трубах у виробничому цеху тепер тече так званий технічний спирт, або ж біопаливо.

Основні виробничі приміщення Шпанівського спиртзаводу було продано ще у 2015 році за втричі меншою ціною, аніж вони коштували. 8,7 млн грн за завод заплатила кіпрська компанія «Тедвін Лімітед», яку пов’язують з бізнесменами Андрієм Акіменком та Олексієм Чеботарьовим, якого, зокрема, звинувачували у замовленні тітушок під час Революції гідності. Із 2014 року Чеботарьов був оголошений у розшук, і правоохоронці навіть проводили обшуки на викупленому у Шпанові майні. Намагалися довести, що Чеботарьов незаконно отримає гроші з України, проте справа, судячи з реєстру судових рішень, розвалилася. Намагалася прокуратура оскаржити і продаж заводу, проте рівненські господарські суди у позові відмовили.

Таким чином, уже четвертий рік на заводі господарюють приватні власники. Щоправда, не безпосередньо «Тедвін Лімітед» чи його дочка «Тедвін Україна», а «Рівне-етил», яке взяло приміщення в оренду і працює у галузі виробництва біологічного палива біоетанолу. «Рівне-етил» належить колишньому директору Шпанівського спиртзаводу Сергію Григоренку та рівнянину Олегу Власюку. Керує товариством ще один екс-директор державного підприємства — Ігор Шумілов.

Днями кіпрська компанія, яка викупила спиртзавод, знову нагадала про себе. Перший заступник голови ОДА Віталій Ундір підписаним розпорядженням надав їй дозвіл розробити проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною орієнтовною площею 11 га в оренду на 10 років.

За словами Ігоря Шумілова, йдеться про землю, на якій розташовано споруди спиртзаводу. За його словами, досі договору оренди на землю не було, оскільки тривав процес ліквідації спиртзаводу та переоформлення власності на нового власника. Оскільки з приміщеннями розібралися, вирішили узаконити і користування землею.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також