Через борги під`їзди стануть темними, а ліфти - не працюватимуть

1545 2

Ми у соцмережах:

Через борги під`їзди стануть темними, а ліфти - не працюватимуть

ПрАТ «Рівнеобленерго» стурбоване станом розрахунків окремих балансоутримувачів багатоповерхових будинків Рівного і може вимушено відключити будинки від електропостачання вже найближчим часом.

Йдеться про відключення сходових клітин та ліфтів через борги за спожиту електроенергію ЖКП, ОСББ, управлінських компаній, обслуговуючих кооперативів тощо.

Помічниця голови правління з внутрішніх та зовнішніх комунікацій ПрАТ "Рівнеобленерго" Алла Ліхачова повідомила "РВ", що борг балансоутримувачів житлового фонду  перевищує 1 200 000 грн. ЖКП «Перспективне» заборгувало Товариству 467 387 грн, ЖКП «Покровське» - 273 304 грн, ЖКП «Галицьке» - 252 355 грн, ТзОВ «Керуюча компанія «Західна» - 195 220 грн, ОК «Житлово-будівельний кооператив «Буковинський» - 92 456 грн, борги окремих ОСББ коливаються від 5 до 48 тисяч гривень.

У випадку відсутності оплати заборгованості споживачами, відповідно до вимог Правил роздрібного ринку електроенергії,  ПрАт «Рівнеобленерго» буде зобов’язане припинити електропостачання боржникам. Всі боржники неодноразово отримували повідомлення про необхідність сплатити за спожиту електроенергію або ж провести реструктуризацію боргу. 

Накопичена заборгованість позбавляє енергопостачальну компанію можливості проводити оптові закупівлі електроенергії у ДП «Енергоринок». Невиконання фінансових зобов’язань перед оптовим ринком електроенергії може потягнути за собою порушення договірних зобов’язань перед іншими споживачами, які вчасно і в повному обсязі розраховуються за спожиту електроенергію.

Між тим, неврегульованим залишається питання укладання договорів між ОСББ та ПрАТ «Рівнеобленерго» - доволі поширеною є ситуація, коли ЖКП чи компанія-забудовник звертаються до Товариства щодо розірвання договору про електропостачання, натомість представники ОСББ не укладають відповідних договорів, що також є підставою для припинення електропостачання – згідно з ПРРЕ (пункт 1.2.15) не допускається споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення договору з електропостачальником.  

Енергетики сподіваються, що керівництво ЖКП, ОСББ та інших балансоутримувачів негайно відреагують на ситуацію і не робитимуть її заручниками побутових споживачів електроенергії. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також