Черга на закордонний паспорт у Рівному — півтора місяця, але хочуть скоротити час удвічі

1777 0

Ми у соцмережах:

Наталія Майорова

Уже в наступному році Рівненський центр надання адмінпослуг зможе видавати посвідчення водія — на заміну старим. А ще можна буде перерєструвати авто на нового власника після продажу або оформити техпаспорт. Загалом ЦНАП стане посередником у 13 сервісних послугах МВС. Ці послуги планували запустити ще до літа, але пандемія трохи зіпсувала плани.

Як нині працює міський ЦНАП в умовах «червоної» зони, розповіла його нова керівниця Наталія Майорова — її призначили на посаду місяць тому:

— За день приймаємо 800-1000 відвідувачів. Попри пандемію, потік людей суттєво не зменшився. COVID-сертифікатів чи негативних ПЛР-тестів не вимагаємо. Можна просто прийти у масці та дотримуватися дистанції.

Чимало рівнян звертається по оформлення закордонних паспортів та ID-карток. У нас працює 5 станцій на прийом документів та одна на видачу. Але черга ще достатньо довга — від моменту подачі документів та до отримання паспорта на руки потрібно чекати майже півтора місяця. Хочемо скоротити цей час удвічі. Проблема в тому, що нам бракує працівників у цьому відділі — плануємо найняти на роботу ще трьох. До речі, найменшому відвідувачу, якому оформляли закордонний паспорт, було всього 8 днів. Це було нелегко, адже діти в такому віці постійно сплять, а фото потрібно зробити з відкритими очима. Та наші працівниці справилися — батьки були дуже задоволені.

Нещодавно ми також почали видавати сертифікати про щеплення від ЦПМСД «Центральний». Потік бажаючих їх отримати поки невеликий, 50-60 осіб щодня. Але скупчень немає, бо діє електронна черга. Відділення у ТЦ «Злата Плаза» тимчасово не надає адмінпослуги. Але працює в консультативному режимі — допомагаємо розібратися з електронним застосунком «Дія». Можемо здрукувати з порталу сертифікат з QR-кодом. Виявилося, попит на це є.

Що стосується відвідувачів-підприємців, то листопад — порівняно спокійний місяць. У грудні їх побільшає. Але хочу нагадати, що юридичні особи мають подати інформацію про кінцевого бенефіціара до 11 липня 2022. Просимо, щоб не відкладали це на останні місяці, а йшли зараз — коли черг немає. Тоді і їм, і нам буде легше. Бо схожа ситуація уже була — спершу уряд давав строк всього три місяці, але підприємці не квапилися. Зате в останні 10 днів жовтня люди масово ринули до державних реєстраторів. Черги були такі величезні, що люди навіть поліцію викликали, бо не могли поділити місце. Термін подачі цієї інформації подовжили майже до середини літа, але не згайте часу.

Якщо вдасться, то сервісні послуги МВС постараємося запровадити ще до Нового року. Зокрема, можна буде замінити водійське посвідчення при зміні якихось даних, при втраті — те, що не потребує складання іспиту. А буває так, що автомобіль за довіреністю продали, а новий власник не зняв його з реєстрації, і потім в продавця виникають проблеми. Тепер це можна буде вирішити — у наших колег в ЦНАПах інших міст ця послуга є доволі популярною. Обладнання для нового відділу уже закуплено. Але щоб він запрацював, потрібно владнати це питання з адміністрацією спецзв’язку та департаментом захисту інформації.

В планах також зміни до послуги «Е-малятко». Наприклад, зараз до нас звертаються молоді батьки по свідоцтво про народження дитини. Ми відносимо їхні заяви та документи до ДРАЦСу, і вже там нам друкують свідоцтва. А хочемо зробити так, щоб свідоцтва можна було друкувати одразу в нас на місці і щоб батьки тут же могли подати документи на отримання соціальної допомоги.

Загалом надаємо у нашому Центрі 290 послуг. Маємо 82 працівники, але для кращої роботи потрібно найняти ще хоча б сімох.

Єдине, на що скаржаться у ЦНАПі, окрім браку працівників, — це мале приміщення. Пояснюють, що для людей на візках та з дитячими візочками воно не дуже зручне. Адже ліфта немає, а вбиральня знаходиться у підвальному приміщенні. В майбутньому хочуть знайти більш простору будівлю поблизу зупинок громадського транспорту. А ще — щоб окремі відділи ЦНАПу діяли у кожному з мікрорайонів міста.

Окреме приміщення з’явиться згодом і в Квасилівського відділу ЦНАПу. Нині відвідувачів приймають у селищній раді. Але вже знайшли підходяще місце на 114 кв. м на вул. Рівненській, де колись була аптека. Приміщення ще потребує капремонту. Тож переїхати в нього зможуть не раніше наступного року.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також