Чи можна законно позбутися від онлайн кредитів?

1160 0

Ми у соцмережах:

фото ілюстративне

Позичальник, що заліз в борги, ризикує піти на дно, якщо вчасно не стабілізує ситуацію. Треба розуміти, що боргову яму, яка утворилася не один місяць, за три дня ліквідувати не вийде. Які дії потрібно зробити в першу чергу?

 Перше, що потрібно зробити позичальникові, який має високу кредитне навантаження, припинити генерувати нові борги. Для цього потрібно мінімізувати всі витрати, відмовившись від усього того, без чого можна прожити (походів в ресторани, відвідування розважальних закладів, закордонних поїздок на відпочинок та ін.).

Необхідно скласти антикризовий план, в якому визначити графік погашення наявних заборгованостей. Дуже важливо гасити не тільки відсотки, але тіло самого кредиту, інакше буде топтання на одному місці.

При першій-ліпшій можливості слід вносити додаткові платежі, намагаючись якомога швидше погасити тіло кредиту. При цьому ні в якому разі не слід шукати легких і швидких шляхів вирішення проблеми, звертаючись до сумнівного роду «фахівцям», що пропонують універсальні «схеми» рішення проблеми. Як правило, в таких ситуаціях висока ймовірність зустрітися з шахраями, які під приводом вирішення проблеми, обманним способом намагатимуться взяти грошей з невдалого позичальника, який заплутався в своїх кредитних зобов'язаннях.

Як законно можна позбутися від кредитів

У 2019 року в Україні було прийнято законодавство, згідно з яким, в Кодексі України з'явилася стаття, що стосується процедури банкрутства. Для ініціації процедури банкрутства необхідно звернутися із заявою до Господарського суду. Але, ініціювати банкрутство можна лише при виконанні наступних умов: борг по кредиту повинен перевищувати 30 мінімальних зарплат (порядку 200 000 грн); у позичальника немає нічого, що могло б бути вилучено в рахунок погашення кредитної заборгованості; у позичальника є інші обставини, що перешкоджають погашення кредиту в установленому обсязі.

Процедура банкрутства дуже громіздка і коштує грошей. Позичальникові доведеться оплачувати не тільки судові витрати, а й послуги арбітражу в розмірі п'яти прожиткових мінімумів на місяць. Оплаті підлягають відразу три місяці, таким чином, загальна сума витрат складе більше 30 000 грн. Також позичальник повинен підготувати і надати план реструктуризації.

Чи можна не платити кредити МФО

Оскільки злісним неплатникам шлях в банк за новим кредитом замовлений, багато хто звертається за допомогою в МФО, вважаючи, що кредит, оформлений в режимі онлайн, є «несправжнім», а, значить, його можна не віддавати.

Насправді це не так. Перед тим, як отримати кредит в МФО, клієнт підписує електронний кредитний договір, який є повним аналогом паперового договору. Підписаний кредитний договір може бути визнаний недійсним і розірваний позичальником в односторонньому порядку лише тільки в тому випадку, якщо кредитор порушив умови кредитного договору, наприклад, без попередження, підвищив відсоткову ставку по кредиту.

Чи не вийде позбутися кредиту через зміну прізвища. У такій ситуації дії позичальника можуть бути визнані шахрайськими і крім фінансових проблем, з'явиться ще й кримінальна проблема.

Тому, єдиним законним способом позбутися від онлайн кредитів є знаходження способу їх оплати. Але можна знайти лояльних до прострочення, наприклад - ccloan.ua

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також