Чи підуть рівненські діти до школи 1 вересня?

811 0

Ми у соцмережах:

Чи підуть рівненські діти до школи 1 вересня?

Депутат Рівненської міської ради Олексій Муляренко ініціював звернення до Кабінету Міністрів України щодо намірів Уряду продовжити з 1 вересня дистанційне навчання в школах. На його думку, перехід винятково на дистанційну форму навчання не зможе повністю замінити навчально-виховний процес у школах.

 - Я порушував це суспільно-важливе питання ще минулої сесії Рівненської міської ради, - розповів Олексій Муляренко. – На жаль, міська влада в особі профільного заступника міського голови немає чіткої позиції з цього питання, про що вона зазначила на своїй Фейсбук сторінці. А батькам школярів вже сьогодні потрібно знати чи купувати зошити, ранці, спортивну форму чи ноутбук, роутер, інтернет та прінтер. А в багатьох родинах є ж по декілька дітей, які мають навчатися одночасно. Тому дуже важливо, щоб його розглянули на серпневій сесії, оскільки вона буде останньою перед початком нового навчального року. Зрозуміло, що й мене особисто як багатодітного батька ці питання хвилюють.

У зверненні йдеться про те, що винятково дистанційна форма навчання негативно відображається на засвоєнні дітьми знань. Учні багато втрачають в соціальній взаємодії, що впливає на їхній психоемоційний розвиток. Педагоги в свою чергу професійно вигорають, втрачають налагоджені і напрацьовані роками контакти з учнями. Не кажучи вже про сім’ї, які не мають комп’ютерної техніки чи доступу до Інтернет-звязку, і таким чином не можуть бути повноцінними учасниками процесу дистанційного навчання.

З цими твердженнями погоджується і начальник міського управління освіти Василь Харковець, проте наголошує:

- Дистанційне навчання загалом не можна відміняти, тому що воно стосується різних прошарків дітей, які в певних ситуаціях змушені навчатися дистанційно. Наприклад, щоб відвідувати спортивні тренування. Під час карантину ми застосовували технології дистанційного навчання, користуючись телефонами, планшетами, програмою ZOOM, телебачення і так далі. Є вже лист Міністерства освіти і науки про організацію навчального року 2020 – 2021. Крім того, є методичні рекомендації головного санітарного лікаря щодо початку навчального року. Проте все ж таки залишається багато запитань, на які немає відповіді. Наприклад, щодо тієї ж організації першого дзвінка 1 вересня. Яким чином не допустити скупчення учнів у цей день і у всі наступні у великих навчальних закладах, де більше тисячі учнів? Як організовувати перерви, бо відповідно до рекомендацій, перерви мають бути у різний час для різних класів?

Олексій Муляренко наголошує, що батьки не проти, щоб у навчальному процесі застосовувалися різні сучасні технології, які можуть доповнювати, але аж ніяк не замінювати основне навчання. Якщо депутати приймуть звернення, Кабмін мав би взяти до уваги позицію Рівненської міської ради та вже зараз надати чітке бачення того, яким чином має бути організований навчальний процес в школах.

Олена Іванюк

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також