Чи продовжать мобілізацію в Україні?

1347 0

Ми у соцмережах:

Чи продовжать мобілізацію в Україні?

Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач провів 2 травня брифінг, на якому повідомив, що загальна мобілізація в Україні може бути продовжена. Керівництво держави буде приймати відповідне рішення з урахуванням оперативної ситуації в бойових порядках та потреби у військовослужбовцях.

Терміни проведення мобілізації

Порядок проведення мобілізації регламентує Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» № 3543-XII. Законом визначено, що вид мобілізації, її обсяги й терміни проведення визначає Президент України та обов’язково вказує у своєму указі. Мобілізація буває загальна, часткова, відкрита і прихована.

В Україні 24 лютого Указом Президента № 65/2022 запроваджена відкрита загальна мобілізація у зв’язку з військовим вторгненням російських збройних сил. Тому про її проведення Володимир Зеленський повідомив через ЗМІ. Мобілізація триватиме 90 діб із моменту оголошення, тобто від 24 лютого до 24 травня 2022 року. Її обсяги визначені мобілізаційними планами, затвердженими Генеральним штабом ЗСУ, і на час війни засекречені.

Верховна Рада прийняла Закон України, яким затвердила зазначений Указ Президента. Він набрав чинності з першого дня війни російської федерації проти України.

Основні ознаки загальної мобілізації:

♦ її проводять одночасно на всій території України;

♦ усі частини ЗСУ та військових формувань переводять на штат воєнного часу.

У разі потреби Президент може продовжити термін мобілізації, видавши відповідний указ.

Хто підпадає під загальну мобілізацію

Під час загальної мобілізації до лав ЗСУ призивають усіх громадян віком від 18 до 60 років, які можуть виконувати військовий обов’язок. Серед призовників переважна більшість — чоловіки.

У першу чергу повістки одержали військовослужбовці віком до 40 років, які мають бойовий досвід. Переважно це учасники АТО і ті, хто відслужив в армії за контрактом. Ними одразу укомплектували частини ЗСУ, бо їм не потрібно проходити додаткову підготовку. Згідно з мобілізаційними потребами викликалися військовозобов’язані конкретних спеціальностей інших вікових категорій.

Із середини березня почалася мобілізація військовослужбовців, які служили за контрактом або проходили строкову службу до 2014 року. Їх призивають за військово-обліковими спеціальностями. Якщо у військовозобов’язаного була інша спеціальність, його спочатку переучують, а потім направляють за місцем служби.

На брифінгу Роман Горбач зазначив, що наразі всі частини ЗСУ укомплектовані майже повністю, тому темп мобілізації зменшився. Він наголосив, що загальна мобілізація не має добровільного порядку. Усі, хто одержав повістку, зобов’язані в зазначений час прийти до збірного пункту центру комплектування та соціальної підтримки. Вручати повістки військовозобов’язаним можуть у будь-якому місці: вдома, на роботі, на вулиці, блокпості тощо.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також