Чиновники хочуть забрати ринки?

1474 0

Ми у соцмережах:

Чиновники хочуть забрати ринки?

Вчергове згадали про ідею створення комунальних ринків обласні чиновники. Втім, тепер мова зайшла не про створення нових базарів на околицях Рівного, а про заміну вже існуючих, власники яких орендують землю, що належить міській раді та радам в районах області.

Ще у листопаді минулого року керівництво області створило комісію, яка мала б перевірити, чи «правильну» ціну встановлюють власники ринків за робочі місця. Мовляв, були скарги від продавців на їхню необґрунтовану дорожнечу — близько 800-1000 грн. на місяць. На прес-конференції у січні голова облради Юрій Кічатий заявив: — Вже є проміжні результати роботи комісії. Можу сказати, що деякі власники не можуть надати обґрунтування цін за робочі місця на ринку. Яких саме ринків із 71-го, що діють в області, це стосується, голова не уточнив. Втім, запевнив, що влада «змусить» привести ціни до прийнятного рівня. — Тому ми виношуємо ідею створення комунальних ринків, — пояснює перший заступник голови облради Михайло Кривко. — А то здали землю в оренду під ринок за копійки, а за робоче місце, яке розташоване на комунальній землі, змушують платити до тисячі гривень в місяць з одного працюючого. Вплинути можна дуже просто — як закінчиться договір оренди землі, то постане питання, чи слід його продовжувати з таким власником. Тим часом, як розповів голова бюджетної комісії обласної ради Олексій Кособуцький, триває збір інформації стосовно усіх ринків в області та Рівному. Невдовзі згадана комісія проведе першу нараду із керівниками ринків.

Коментарі Володимир Рабінюк, гендиректор ЗАТ «Речовий ринок». — У нас все офіційно, є чітко визначена калькуляція, у плату за місце входить і прибирання, і освітлення, враховується й оренда землі, за яку я сплачую 130 тисяч гривень на місяць. До речі, я вже два з половиною роки не змінюю розміру плати за робоче місце, хоча й оренда землі, і комунальні платежі зросли за цей час. До того ж нас і так постійно перевіряють. Півроку тому була перевірка інспекції контролю за цінами, і вона порушень не знайшла. Олександр Новосад, директор ТзОВ «Ринок»: — Всі документи у нас в належному стані. Обґрунтування ціни за торгове місце також є. В калькуляцію входить безліч складових, і будь-хто, надіславши запит, може отримати детальну інформацію з приводу цього. Про ідею створення комунального ринку, то навряд чи це стосується нас. В нас земля не в оренді, а в постійному користуванні.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також