Чиновники на Рівненщині шукають конкурентоздатний бізнес для фінансування

1106 0

Ми у соцмережах:

Костянтин Мокляк, директор обласного департаменту економіки

Рівненська ОДА створила робочу групу, яка працює над Стратегією регіонального розвитку Рівненщини до 2027 року і шукає бізнеси, які можуть бути конкурентоздатними на глобальному ринку та стати SMART-спеціалізацією для області.

«Це європейський досвід впровадження регіональної політики. SMART-спеціалізація – це використання у бізнесі унікальних переваг регіону та інновацій, які дозволять йому стати конкурентоспроможним на глобальному ринку. Проекти, які дадуть старт нашому бізнесу стати таким, фінансуватимуться державою. Адже вони розвиватимуть територію нашої області, бо створюватимуть виробництво з доданою вартістю, новими робочими місцями. У Польщі на ці розробки виділяють 10% з державного та 30 % місцевого бюджетів», - розповів представник «U-LEAD з Європою» Василь Кашевський, повідомляє прес-служба ГУ ДСНС у Рівненській області.

 Для того, аби визначити пріоритетні галузі, а серед них обрати SMART-спеціалізацію, були проаналізовані статистичні відомості усіх галузей. Серед них були визначені ті, в яких спостерігається високий ріст заробітних плат, зростання експортного потенціалу, впровадження інноваційних рішень.

Втім, як стверджують статисти, про інноваційну діяльність в Україні звітуються середні та великі промислові підприємства. Тобто не охоплені звітністю малі промислові підприємства, а також підприємства сільського господарства, транспорту, зв’язку, торгівлі, будівництва тощо.

 «Тому нам потрібно спільно бізнесом думати над тим, як належним чином обґрунтувати пріоритети смарт-спеціалізації. Адже є вкрай перспективні галузі для розвитку економічного та експортного потенціалу регіону. Зокрема, ІТ – сектор, органічне землеробство, транспортні послуги і логістика», - зазначає директор обласного департаменту економічного розвитку і торгівлі Костянтин Мокляк.

 Окрім того, є галузі, які формально не експортоорієнтовані, однак інноваційні та перспективні, а також забезпечують роботою багатьох жителів області, а також замовленнями, наприклад, альтернативна енергетика, водопостачання та водоочищення.

Представників бізнесу закликають долучитися до визначення пріоритетних напрямів розвитку нашого краю. Пропозиції можна надсилати до департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА. Вони будуть опрацьовані протягом двох наступних місяців.

На основі отриманих даних посадовці визначать лише кілька основних смарт-спеціалізацій, що увійдуть до «Стратегії області» та будуть озвучені на наступному засіданні робочої групи у жовтні.

Підприємства, які обере робоча група, отримають фінансування державного бюджету.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також