Чому подорожчав проїзд у тролейбусах

798 2

З 1 липня одна поїздка у тролейбусах Рівного коштуватиме чотири гривні замість нинішніх трьох. Востаннє тариф підвищували понад рік тому.

За цей час зросла мінімальна заробітна плата, подорожчала електроенергія, підприємство «Рівнеелектроавтотранс» недоотримало понад 17 мільйонів компенсації за пільгове перевезення пасажирів і змушене брати кредити в банку, бо не вистачає обігових коштів. І не може підвищити зарплату водіям, яких останнім часом гостро потребує.

Щодня на міські лінії виїздить 70 тролейбусів, у вихідні — 50?55. Раніше тролейбусів їздило значно менше. Але тепер бракує працівників — 36 водіїв та 38 кондукторів. Зарплата водія тролейбуса у Рівному становить понад 10 тисяч гривень, та охочих працювати водіями за такі гроші мало.

Чи не можна обійтися без кондукторів, щоб зменшити витрати? Це запитання керівництво «Рівнеелектроавтотрансу» чуло багато разів, запитали й на останньому засіданні міськвиконкому, який вирішував, чи підвищувати тариф. Директор підприємства Валентин Ткачук каже, що пробували відмовитися від послуг кондукторів, і тільки?но це зробили, як виручка впала на 30%.

Неабияким тягарем для бюджету міста є й відшкодування вартості пільгового проїзду «Рівнеелектроавтотрансу». А пільговиків у нас — аж 60% від загальної кількості пасажирів. У міському бюджеті на них передбачено 50 мільйонів гривень.

Світлана Федас.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

  • пасажирка 11:26, 15.06.2019

    Дуже цікава маніпуляція директора, що виручка впала. Вибачте, а те що зарплату кондукторам не потрібно платити. Можливо хай краще виручка падає, управління транспорту забезпечить роботу ревізорів-контролерів (так як це працює у Львові) і зменшення виручки нівелюється.

  • Олександр 11:50, 17.06.2019

    Давайте краще спитаємо у ХОМКА, а за що ми маємо платити більше??? Можливо за те, що я їду в 60-ти річному тролейбусі від якого в животі всі органи трясуться та думка не покидає, чи доїду? Можливо за те, що у всіх тролейбусах на підлозі дирки і їдучи спостерігаю, що лежить на дорозі? Можливо за чистоту в тролейбусі, бо їдеш в болоті після того як кондуктор виллє на землю 2 літри води (це так вологе прибирання проводять в салоні тролейбуса)? Можливо за те, що кондуктори не видають талончик за проїзд, а питають де ти виходиш, і якщо зараз то не дають, а кладуть собі в кишеню? Адже минулого разу коли підвищили ціну ХОМКО божився, що сервіс буде вище ніж у Європі. І де ж той сервіс? Ще питання: ХОМКО може ти розкажеш Рівнянам як ти розподіляєш субвенцію за пільговий проїзд у 33 мільйони гривень від держави? Куди, кому ідуть гроші? Можливо ти розкажеш чому насправді підняв проїзд в маршрутках? Бо вся справа у тих 33 мільйонах, частина з якиз залишається у ...... Молодці здогодалися самі кому. От звідти нові будинки та машини.

Залиште вiдповiдь

Читайте також