Чому поліклініка без струму?

1272 0

Ми у соцмережах:

Чому поліклініка без струму?

Увечері 26 квітня диспетчер «Рівнеобленерго» одержав повідомлення про вимкнення кабельної лінії, від якої заживлений Центр ПМСД «Центральний» (поліклініка на вул. Драгоманова у Рівному). Згодом надійшли повідомлення про аварійні вимкнення споживачів й на інших вулицях міста — Соборній, Чорновола, Карнаухова. І якщо усім іншим споживачам вдалося відновити енергопостачання, то поліклініка була знеструмлена усі довгі вихідні. Лише протягом останнього року тут стався уже третій аварійний випадок.

Як повідомила речник «Рівнеобленерго» Алла Ліхачова, виникла так звана ланцюгова реакція з перегоранням кабелів у різних місцях. Причини перегорання можуть бути різні: погана ізоляція, вогкість, пошкодження кабеля, до того ж, в центрі міста вони здебільшого старі.

До відновлення електропостачання було залучено весь оперативний персонал Рівненського міського району електромереж. До підстанції на Соборній, 109 КАТП-1728 навіть поліцію викликало, щоб розчистити дорогу до підстанції. Вхід до неї був заблокований прибудовою та сміттєвими баками. Виявилося, що енергетики в лютому зверталися до міської ради щодо незаконної прибудови просто перед дверима трансформаторної підстанції, через що неможливо до них дістатися. Чи була якась реакція на це звернення — невідомо, але невдовзі проблема «вилізла» сама, коли не стало струму. «Рівнеобленерго» погоджується навіть поставити вхідні двері з іншого боку, аби можна було безперешкодно дістатися до підстанції.

Поліклініка на Драгоманова залишалася без струму, тож минулої п’ятниці лікарі приймали без талонів, аналізи тут не брали й не робили, як і всіх інших обстежень, оскільки вся медична апаратура працює від електрики. Поки енергетики відновлювали енергопостачання усім іншим споживачам, головний лікар ЦПМСД «Центральний» Олег Шрам намагався найняти пересувну лабораторію, яка знаходить аварійне місце, аби можна було чимшвидше провести ремонт.

Поліклініку живлять два кабелі, основний та резервний. Основний «Рівнеобленерго» востаннє ремонтувало 8 березня цього року, а резервний давно ніхто не ремонтував. Трансформаторна підстанція розташована на території колишньої жіночої консультації, а нині — Рівненського апеляційного суду, що в сусідній з поліклінікою будівлі. Обслуговує підстанцію ЦПМСД «Центральний» і протягом останнього року постійно має з нею проблеми. У чому причина частих знеструмлень — ніхто достоту не знає, оскільки енергетикам цей об’єкт не належить, а працівники поліклініки спеціалізуються на наданні медичної допомоги пацієнтам, а не на особливостях роботи електричних мереж. Логічно було б позбутися цього клопоту, передавши підстанцію або суду, бо на його території, або «Рівнеобленерго».

Олег Шрам— Пасхальні вихідні ми із заступником міського голови Рівного Олексієм Хмилецьким провели у впрошуванні надати пересувну лабораторію для пошуку місця пориву кабелю, — розповідає Олег Шрам. — 30 квітня нарешті впросили! Виявилося, що на території суду перервався кабель за два метри від місця попереднього пориву. Причина — у коренях старих тополь, які натягують і рвуть кабелі. Тепер наші працівники розбирають бруківку й розкопують місце пориву, щоб відремонтувати. Тобто далі робимо власними силами. Я спеціально найняв енергетика, щоб займався цими питаннями, у тому числі — й передачею трансформаторної підстанції. Насправді ми давно хочемо її позбутися й передати «Рівнеобленерго». Однак це виявилося непросто, бо вони хочуть прийняти її з земельною ділянкою та мережами. Оскільки ЦПМСД «Центральний» є комунальним закладом, рішення про передачу прийматиме сесія міської ради.

Після вихідних заклад нарешті запрацював у нормальному режимі. Та чи надовго — ніхто не знає.

Світлана Федас.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також