Чому тариф 1,9 – нездійсненна фантазія

5322 0

Ми у соцмережах:

Чому тариф 1,9 – нездійсненна фантазія

Не вщухають запеклі сeперечки навколо формування тарифу на тепло в Рівному між обласними та міськими чиновниками. Проте давайте все ж таки розберемося, де заховано корінь проблеми? І чому керівники області називають одні цифри, а міські стверджують що вони – нереальні?

 Цьогорічна весна була чи не найкращим періодом для того, щоб подбати про закупівлю газу, який до опалювального сезону міг спокійно зберігатися у сховищах. Проте замість того Уряд виділив 25 мільярдів гривень олігарху Фірташу.

Не забарилася осінь, а з нею – похолодання і дорогий газ. Президент та прем’єр-міністр взялися за голови, адже прийшло усвідомлення того, що населенню зовсім не сподобаються суми, які фігуруватимуть в платіжках за газ. І, звісно, ж звинуватять в цьому саме їх.

Тому повноваження встановлювати тариф переклали на плечі місцевих органів самоврядування – хай вони віддуваються. Економісти та бухгалтери міських рад засіли за розрахунки. І від сум, які спливли, були шоковані – 3,7 в порівнянні з торішнім 1,9. Проте куди ж подітися? На носі опалювальний сезон, який потрібно вчасно розпочати.

Тож на засіданні виконкому Рівного просто змушені розглянути це питання. І все ж у членів виконкому не піднялася рука затвердити рівнянам майже вдвічі вищу ціну за тепло – затвердили 2,7. Почали розпломбовувати котельні і заповнювати систему. Без затвердженого тарифу це технологічно та юридично було б неможливо.

Проте рішення виконкому, звичайно, ж було опубліковане в засобах масової інформації. І обурені рівняни почали поливати владу чи не останніми словами й вимагати справедливих цін. Звісно, міські депутати відреагували. І особливо гостро – депутат, а заодно й голова Рівненської ОДА Віталій Коваль. Він почав пристрасно відстоювати думку, що тариф можна лишити на рівні минулого року – 1,9. Краще б так само ревно відвідував сесії міської ради та засідання медичної комісії, до якої входить.

При цьому Віталій Коваль чудово розуміє, що такий тариф – економічно не обґрунтований. Бо якщо сьогодні ти купуєш хліб по 1,9, то наступного року він не може коштувати стільки ж. Це визнають навіть автори того ж таки Меморандуму, яким тицяють в очі міській владі. Проте що ж тепер - піти проти самого президента? Краще вже вдатися до тиску. 

Тож очільник області збирає в себе велетенську нараду, на яку запрошує і депутатів від партії «зелених», і організованих голів ОСББ, і представників громадської ради. Проте й міський голова Рівного виявився «не ликом шитий». Разом з ним на нараду прийшли й інші голови ОСББ, секретар міської ради Віктор Шакирзян, депутати міської ради, профільний заступник і представники управління економіки. І показали голові Рівненської ОДА реальні розрахунки, від яких в буквальному сенсі покриваєшся інеєм. Проте краще вже так, ніж не виконати доручення президента. 

То чи мала нарада якийсь реальний результат? Аж ніяк. Бо математика – наука строга. І все ж міський голова із секретарем та депутатами винесли це питання на розгляд сесії. Бо й справді усвідомлювали: тарифи – не підйомні для рівнян.

Віталій Коваль вчергове напосідався на своєму. Мовляв, 1,9 – кінцева цифра. Волів би він, мабуть, щоб тепло було взагалі безкоштовним. А містянам – доплачувати за те, що обігрівають свої домівки. Тільки ж от якби ця любов до жителів Рівного підтверджувалася реальними діями, а не пустими балачками. На сесії таки вирішили доручити виконкому застосувати для населення тариф – 2,3. І тепер покриватимуться інеєм економісти, щоб реалізувати нездійсненну фантазію – перетворити 2,7 в 2,3. І тепер різницю в ціні потрібно, щоб хтось компенсував. Міська влада каже, що це має зробити держава, Віталій Коваль – що рівняни.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також