Чому власники особняків везуть сміття у Рівне?

2416 3

Ми у соцмережах:

Чому власники особняків везуть сміття у Рівне?

Часто у Рівному можна побачити таку картину: із крутого авто виходить респектабельного вигляду чоловік із великими сміттєвими пакетами в руках і викидає їх у бак біля багатоповерхівки. Найчастіше таке трапляється зранку, коли мешканці особняків, що навколо Рівного, їдуть на роботу. Особливо завалені завезеним сміттям баки на вулицях неподалік виїздів з міста.

Невже на смітті економлять власники «елітної нерухомості»? Розцінки ж на вивезення та утилізацію сміття не дуже відрізняються: з осені ця послуга для мешканців багатоквартирних будинків становить в місяць 15,77 грн?/?людину, для приватного сектора — 18,44 грн?/?людину.

Володимир Хомко, міський голова:

— Рівняни уже давно платять за сміття, яке викидають мешканці навколишніх сіл. Прекрасно розумію мешканців кожного ОСББ, яким не подобається, що в їхні баки викидають відходи чужі люди. Яскравим прикладом є вулиця Дубенська — в ті баки, що там є, викидає сміття усе село Вересневе. Тому ми поставили там кузов. Але впоратися з цим неможливо, бо немає відповідних законів. Наприклад, у Швейцарії цю проблему дуже легко вирішили. У них плата за сміття приходить усім як податок. За ці гроші місто має змогу найняти машину, яка постійно вивозить відходи. І немає такого змагання, як у нас у Рівному, за те, хто перший викине свій пакет у порожній бак.

Ростислав Кралюк, директор КАТП-1728:

У нас така ситуація зі сміттям, бо не в усіх приміських села організовано його вивезення. Є й такі люди, які на цьому економлять. Беруть машину, накладають у неї пакети зі сміттям і їдуть в Рівне, щоб їх викинути. У Рівному є чимало підприємців, які своє будівельне сміття спеціально викидають вночі, щоб ніхто не бачив. Тому й за ніч на вулицях Малорівненській, Руській, Млинівській та Дворецькій утворюються цілі сміттєві звалища.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також