Човен вікінгів змайстрували умільці у Рівному, і спустили на воду

1064 5

Ми у соцмережах:

Човен вікінгів змайстрували умільці у Рівному, і спустили на воду

Три місяці працювали майстри у Рівному, створюючи човен вікінгів - драккар. Ініціатором будівництва був рівненський веломандрівник Юрій Ойцюсь — людина активна, ініціативна, небайдужа до історії краю та туризму. А допомагало йому чимало рівнян, яких запалила ідея пана Ойцюся.

Човен виготовляли майстри на території Рівненського краєзнавчого музею, і на вихідні він став цікавою фотозоною — рівняни цілими сім'ями охоче фотографувалися біля нього. А в середу пройшли випробування драккара — човен спустили на воду і він, керований чоловіками з веслами, поплив Басівкутським озером.

Човен розрахований приблизно на 15 осіб, на ньому планують катати на Басівкутському озері усіх охочих. Човен має стати туристичною “родзинкою” Басівкутської водойми.

За словами істориків, у минулому через поселення на місці нинішнього Рівного проходили торгові шляхи варягів, які й плавали цими водами на таких човнах. На місці Басівкутського стародавнього городища Юрій Ойцюсь зі своєю командою однодумців хоче створити музей-скансен. Першим кроком у цьому й буде запуск човна. За словами Юрія Ойцюся, спершу човном кермуватимуть лише за допомогою весел, доки команда не навчиться як слід вправлятися з вітрилами.

Галина КОТУЛЬСЬКА.

Конкурс журналістських матеріалів “Дій активно! Живи позитивно” ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також