Човен вікінгів змайстрували умільці у Рівному, і спустили на воду

175 5

Три місяці працювали майстри у Рівному, створюючи човен вікінгів - драккар. Ініціатором будівництва був рівненський веломандрівник Юрій Ойцюсь — людина активна, ініціативна, небайдужа до історії краю та туризму. А допомагало йому чимало рівнян, яких запалила ідея пана Ойцюся.

Човен виготовляли майстри на території Рівненського краєзнавчого музею, і на вихідні він став цікавою фотозоною — рівняни цілими сім'ями охоче фотографувалися біля нього. А в середу пройшли випробування драккара — човен спустили на воду і він, керований чоловіками з веслами, поплив Басівкутським озером.

Човен розрахований приблизно на 15 осіб, на ньому планують катати на Басівкутському озері усіх охочих. Човен має стати туристичною “родзинкою” Басівкутської водойми.

За словами істориків, у минулому через поселення на місці нинішнього Рівного проходили торгові шляхи варягів, які й плавали цими водами на таких човнах. На місці Басівкутського стародавнього городища Юрій Ойцюсь зі своєю командою однодумців хоче створити музей-скансен. Першим кроком у цьому й буде запуск човна. За словами Юрія Ойцюся, спершу човном кермуватимуть лише за допомогою весел, доки команда не навчиться як слід вправлятися з вітрилами.

Галина КОТУЛЬСЬКА.

Конкурс журналістських матеріалів “Дій активно! Живи позитивно” ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

 • Микола з Басового Кута 05:39, 29.08.2019

  А Кульчинський про нав'язування рівнянам темного неоязичництва і чужих символів схоже не далекий від правди - https://radiotrek.rv.ua/articles/foto_z_drakonom_nabuvaie_vse_bilshoi_populyarnosti_v_m_rivne_11_foto_239593.html Де козацьке? Де українське? Де наше? Хто штовхає нам оцю московську та вікінговську гидоту?

 • Тарас 05:42, 29.08.2019

  Чи має ця штука документи на перевезення людей? Чи беспечна вона? Чи зареєстрований човен в відповідних органах Державного нагляду? Чи допущена до експлуатації? Хто скаже?..

 • Іван 09:42, 29.08.2019

  Москва потопила Білорусь у драккарах і історичних реконструкціях окультного, промосковського, неоязичницького гатунку. Тепер, через п'яту колону, лізуть на Україну))))))

 • Василь 09:42, 29.08.2019

  Навіщо нам усі ці вікінги і варяги, та їх драккари-дракони?!!!!! Де своє поділи, рідне та українське?!! Чиє замовлення хлопці виконують - ГРУ, ФСБ чи ще чиєсь? Навіщо бавляться в "русский мир"?

 • Ірина 04:17, 30.08.2019

  Як усякий атракціон для катання людей, цей човен має мати сертифікат чи ліцензію... Він має пройти державні випробовування і бути допущений до застосування відповідною інспекцією. Інакше це незаконний самопал небезпечний для життя. Тоді хто буде відповідати за можливі наслідки? Влада яка дозволила застосування? Необізнані ініціатори робіт?

Залиште вiдповiдь

Читайте також